کاندیداها برای رسیدن به هدف خط قرمزها را نشکنند/ انتخابات باید پرشور و دشمن شکن باشد
صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در درس خارج فقه:

کاندیداها برای رسیدن به هدف خط قرمزها را نشکنند/ انتخابات باید پرشور و دشمن شکن باشد

انتخابات دایره امتحانی برای کاندیداها و مردم است، مردم نباید گرفتار اهداف جناح شوند بلکه باید به فرد صالح تر رأی داده شود، امتحان کاندیداها این است که آیا خطوط اخلاقی و دینی را می شکنند تا به مقام برسند.

makarem news

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به انتخابات پیش رو ابراز داشتند: انتخابات باید پرشور و دشمن شکن باشد، دشمنان منتظر هستند ببینند حضور در پای صندوق های رأی چه اندازه است تا بر اساس آن فشارها را کم یا زیاد کنند، انتخابات در دیدگاه دوستان و دشمنان هم اثرگذار است.

ایشان با اشاره به وظایف مردم و کاندیداها عنوان کردند: انتخابات در جمهوری اسلامی برگزار می شود، وقتی کلمه اسلامی آمد یعنی خط قرمزهایی وجود دارد؛ در آمریکا انتخابات برگزار کردند و کاندیداها نسبت های غیر اخلاقی، دروغ و تهمت به یکدیگر دادند چون آن ها معتقد به خط قرمز نیستند و می گویند به هر قیمتی هدف وسیله را توجیه می کند، واقعا انتخابات آمریکا رسوایی برای جهان غرب بود.

معظم له خاطرنشان کردند: در ایران می گوییم جمهوری اسلامی است یعنی هم مردم و هم کاندیداها مسؤولیت دارند، کاندیداها باید از دادن وعده دروغ بپرهیزند و عوام فریبی نکنند، افراد نباید بگویند که به هر قیمتی باید به مقام برسند.

ایشان اضافه کردند: باید فکر فردای قیامت را کرد و توجه داشت مردم از دروغ، وعده های دروغین و وفریبکاری خوششان نمی آید، کاندیداها برای رسیدن به هدف نباید دیگران را تخریب کنند، متأسفانه برخی برای پیشبرد کار خود، نظام را تخریب می کنند و همه چیز را زیر سؤال می برد؛ این که بگویند اگر فلان کس سرکار باشد مملکت ویران می شود حرف درستی نیست نباید آبروی نظام را مورد هجمه قرار داد، بحمدالله کشور ما در منطقه حرف اول را می زند هر چند مشکلاتی وجود دارد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که آیا انصاف است که برای قبول شدن در انتخابات نظام را زیر سؤال ببرند، فرمودند: انتخابات دایره امتحانی برای کاندیداها و مردم است، مردم نباید گرفتار اهداف جناح شوند بلکه باید به فرد صالح تر رأی داده شود، امتحان کاندیداها این است که آیا خطوط اخلاقی و دینی را می شکنند تا به مقام برسند.

ایشان افزودند: ملت ایران ملتی فهمیده و هوشیار است امیدواریم مردم و کاندیداها از این امتحان الهی سربلند و آبرومند بیرون بیایند، ما هم دعا می کنیم که انتخابات از هر نظر به سلامت برگزار شود.


تاریخ انتشار: « 1396/01/29 »

مطالب مرتبط

مقایسه تطبیقی کتاب تعلیمات اجتماعی پایه نهم سال های 94 و 95

۲۰۳۰سندی به تمام معنا سکولار و منهای مذهب است

زندانی کردن افراد ناتوان از پرداخت بدهی خلاف قانون اسلام است

انتقاد معظم له از شیطنت برخی وکلا در متلاشی کردن خانواده ها

رعایت دستورات اسلام بنیان خانواده ها را مستحکم می کند

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 935