توصیه های مهم حضرت آیت الله العظمی مکارم خطاب به فرمانده ناجا

توصیه های مهم حضرت آیت الله العظمی مکارم خطاب به فرمانده ناجا


باید بر روی مسأله پیشگیری از وقوع جرم تمرکز بسیاری داشته باشیم و عواملی که سبب می شود افراد به خلاف، جرم، سرقت یا اعتیاد روی بیاورند را شناسایی و آنها را از بین ببریم.‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با ابراز خرسندی از اوضاع امنیت کشور، بر لزوم ارتقا سطح امنیت در جامعه تاکید کردند.

معظم له با بیان اینکه پیشگیری به مراتب مهم تر و بهتر از درمان است، فرمودند: باید بر روی مسأله پیشگیری از وقوع جرم تمرکز بسیاری داشته باشیم و عواملی که سبب می شود افراد به خلاف، جرم، سرقت یا اعتیاد روی بیاورند را شناسایی و آنها را از بین ببریم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به تأثیر فرهنگ سازی در کاهش جرائم نسبت به مجازات و توبیخ تصریح کردند: در نیروی انتظامی باید افرادی وجود داشته باشد که کارشان مطالعه درباره عوامل پیشگیری از وقوع جرم، خلاف و آسیب باشد و به این کار به صورت اصلی پرداخته شود، نه اینکه در حاشیه سایر کارها قرار گیرد. وظیفۀ صدا و سیما و رسانه ها نیز این است که در این زمینه به ناجا یاری برساند.

ایشان در ادامه بیماری کرونا و شیوع فراگیر آن در سراسر جهان را مورد توجه قرار داده و تأکید کردند: امروز عوامل شیوع یا جلوگیری از شیوع این بیماری شناخته شده است و از طریق فرهنگ سازی و آموزش لازم است کاری کنیم که همه، آن را رعایت کرده تا بتوانیم جلوی شیوع بیماری را بگیریم.

معظم له با اشاره به اینکه همکاری ناجا در مسأله کرونا جای تشکر و تقدیر دارد، فرمودند: نیروی انتظامی با همه اقشار جامعه ارتباط دارد و از طریق فعالیت های ایثارگرانه اسباب امنیت مردم را فراهم می کند؛ البته برخی بدخواهان همواره نسبت به نیروی انتظامی و خدماتش سمپاشی می کنند و اگر مورد کوچکی در نقطه ای از کشور پیش بیاید را بزرگنمایی کرده و آن را به همه ناجا تعمیم می دهند که نباید به آنها توجه شود.

ایشان ضمن تأکید بر فضای مجازی، سامان بخشیدن به آن را از جمله وظایف نیروی انتظامی برشمرده و گفتند: امروز دشمن از طریق فضای مجازی، فضای کشور را مسموم کرده و علیه ارزش های دینی و آرمان های انقلاب اسلامی سمپاشی می کند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی قم را پایگاه علمی تشیع دانسته و تأکید کردند: قم پایگاه علمی تشیع است، از این رو لازم است بر پاکسازی ظواهر و عوامل گناه از این شهر مقدس و مهم توجه بیشتری بشود.

ایشان در خاتمۀ فرمایشاتشان با بیان حدیث شریف «من کان لله کان الله معه» خطاب به فرمانده نیروی انتظامی فرمودند: حفظ نظام عبادت است و از آن جهت که نیروی انتظامی سهم مهمی در حفظ نظام اسلامی دارد، کارش عبادت محسوب می شود.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار سردار اشتری فرمانده ناجا نیز گزارشی از اقدامات ناجا خدمت معظم له ارائه کردند.

 

captcha