سوره تغابن/ آیه 7- 10
فهرست موضوعات
جستجو 


7زَعَمَ الَّذِینَ کَفَرُوا أَنْ لَنْ یُبْعَثُوا قُلْ بَلى وَ رَبِّی لَتُبْعَثُنَّ ثُمَّ لَتُنَبَّؤُنَّ بِما عَمِلْتُمْ وَ ذلِکَ عَلَى اللّهِ یَسِیرٌ
8فَآمِنُوا بِاللّهِ وَ رَسُولِهِ وَ النُّورِ الَّذِی أَنْزَلْنا وَ اللّهُ بِما تَعْمَلُونَ خَبِیرٌ
9یَوْمَ یَجْمَعُکُمْ لِیَوْمِ الْجَمْعِ ذلِکَ یَوْمُ التَّغابُنِ وَ مَنْ یُؤْمِنْ بِاللّهِ وَ یَعْمَلْ صالِحاً یُکَفِّرْ عَنْهُ سَیِّئاتِهِ وَ یُدْخِلْهُ جَنّات تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِینَ فِیها أَبَداً ذلِکَ الْفَوْزُ الْعَظِیمُ
10وَ الَّذِینَ کَفَرُوا وَ کَذَّبُوا بِآیاتِنا أُولئِکَ أَصْحابُ النّارِ خالِدِینَ فِیها وَ بِئْسَ الْمَصِیرُ
 
ترجمه:
7 ـ کافران پنداشتند که برانگیخته نمى شوند، بگو: «آرى، به خدایم سوگند که برانگیخته مى شوید، پس به آنچه عمل مى کردید خبر داده مى شوید، و این براى خدا آسان است»!
8 ـ حال که چنین است، به خدا و رسول او و نورى که نازل کرده ایم ایمان بیاورید; و بدانید خدا به آنچه انجام مى دهید آگاه است.
9 ـ این در زمانى خواهد بود که همه شما را در روز اجتماع گردآورى مى کند; آن روز روز تغابن است (روز احساس پشیمانى)! و هر کس به خدا ایمان بیاورد و عمل صالح انجام دهد، گناهان او را مى بخشد و او را در باغ هائى از بهشت که نهرها از زیر درختانش جارى است وارد مى کند، جاودانه در آن مى مانند; و این پیروزى بزرگ است!
10 ـ اما کسانى که کافر شدند و آیات ما را تکذیب کردند اصحاب دوزخند، جاودانه در آن مى مانند، و (سرانجام آنها) سرانجام بدى است!

12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma
آبی
سبز تیره
سبز روشن
قهوه ای