پیشگفتار
فهرست موضوعات
جستجو 
مدّتها بود که فکر جمع آورى نظریات فقهى مرجع عالیقدر جهان تشیّع حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى (مدّ ظلّه العالى)، پیرامون مسائل و احکام پزشکى ذهن ما را مشغول داشت، و در برابر پرسش بسیارى از مقلدان و دوست داران معظّم له مبنى بر اینکه: «آیا استفتائات پزشکى حضرت آقا منتشر شده یا نه؟» پاسخ ما منفى بود، امّا این امور انگیزه شروع کار را تقویت مى کرد، تا اینکه در ماه پر خیر و برکت رجب المرجب سال 1424 در مدینة الرسول این موضوع را خدمت آن مرجع بزرگوار مطرح نموده، و با کسب موافقت ایشان در سالروز میلاد حضرت على(علیه السلام)کار را آغاز کرده، و تقارن شروع کار را با ولادت آن حضرت به فال نیک گرفتم. و پس از فراز و نشیب هاى زیاد و مطالعات فراوان، این کار بحمدالله در سالروز مبعث پیامبر خاتم(صلى الله علیه وآله)روز 27 رجب سال 1428 هجرى قمرى به پایان رسید.

این مجموعه پاسخگوى نیازها و پرسش هاى فقهى دانشجویان رشته پزشکى و پزشکان و بیماران خواهد بود، بنابراین مطالعه دقیق آن به همگان، مخصوصاً این سه گروه توصیه مى شود.

در پایان، از همه عزیزانى که به شکلى ما را در تهیّه این مجموعه یارى نموده اند، به ویژه جناب آقاى دکتر مختار دربانى، که از ابتدا تا انتهاى کتاب را با دقّت مطالعه نموده، و نکاتى را براى پربارتر شدن کتاب یادآور شدند، تقدیر و تشکّر نموده، و با آغوش باز پیشنهادات خوانندگان عزیز را پذیرا خواهیم بود.

قم ـ حوزه علمیّه

ابوالقاسم علیان نژادى

20/5/1386
null
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma
آبی
سبز تیره
سبز روشن
قهوه ای