تربیت محوری در صدر برنامه های صدا و سیما باشد

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار دکتر جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما:

تربیت محوری در صدر برنامه های صدا و سیما باشد

همان گونه که وظیفه ی دانشگاه پرورش نخبگان، افراد لایق و ارائه راهکارهای مناسب جهت برطرف کردن مشکلات مردم و کشور است، صدا و سیما نیز می تواند با جلب اعتماد و رضایت مردم، در این زمینه اقدام کند

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار دکتر جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما، با تبریک انتصاب ایشان در این سمت خطیر فرمودند: سوابق و تجربۀ زیاد جنابعالی و نیروهای مستعدی که در صدا و سیماست، می تواند سبب شکوفایی و پیشرفت هرچه بیشتر این سازمان گردد.

ایشان فرمودند: همان گونه که وظیفۀ دانشگاه پرورش نخبگان، افراد لایق و ارائه راهکارهای مناسب جهت برطرف کردن مشکلات مردم و کشور است، صدا و سیما نیز می تواند با جلب اعتماد و رضایت مردم، در این زمینه اقدام کند.

معظم له با برشمردن تفاوت های صدا و سیمای اسلامی با نمونه غربی آن خاطرنشان ساختند: غربی ها در پخش برنامه های خود مقید نیستند، اما صدا و سیمای اسلامی باید به گونه ای باشد که عمق وجودی اسلام در تمام برنامه هایش، حتی در برنامه های طنز احساس شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تربیت محور بودن را از دیگر تفاوت ها دانسته و فرمودند: باید در تمام برنامه ها، محور، تربیت باشد، نه کسب رضایت بی قید و شرط.

ایشان با اشاره به اینکه صدا و سیما نباید تنها به دنبال درآمدزایی باشد، افزودند: پخش آگهی های نامناسب و نیمه مبتذل بخاطر درآمد درست نیست و باید جنبۀ فرهنگی در پخش آگهی ها رعایت گردد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه به ضرورت ارتباط میان صدا و سیما و حوزه های علمیه اشاره کرده و افزودند: صدا و سیما باید از حوزه های علمیه و طلاب جوان و مستعد در تولید محتوا و برنامه های خود استفاده کند، البته مقصود از جوان، فکر جوانی، روح جوانی و فعالیت جوان است.

ایشان این مسئولیت را بسیار خطیر و مهم دانسته و فرمودند: جنگ، جنگ صدا و سیماهاست، لذا شما باید تحولی چشمگیر ایجاد کنید.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی شبکه جهانی ولایت را یکی از شبکه های بسیار مهم جهت معرفی معارف اسلامی در سطح جهان برشمرده و خواستار همکاری بیشتر میان صدا و سیما و شبکه جهانی ولایت شدند.

ایشان تقویت و افزایش سطح رادیو معارف را ضروری دانسته و تأکید کردند: جمع میان سلیقه های متفاوت ضمن رعایت تمام اصول اخلاقی نشانۀ خطیر بودن وظیفۀ صدا و سیماست.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، دکتر جبلی گزارشی از فعالیت های آن سازمان ارائه کرد.


تاریخ انتشار: « 1400/09/03 »
اخلاص و خدمت به مردم ویژگی بسیج است

معظم له در دیدار رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

اخلاص و خدمت به مردم ویژگی بسیج است

معیشت مردم را در اولویت قرار دهید

معظم له در دیدار استاندار فارس ، شهردار شیراز و معاونین:

معیشت مردم را در اولویت قرار دهید

صداوسیما برنامه های مفید و کاربردی برای بانوان تهیه کند

معظم له در دیدار با معاون رئیس جمهور در امور زنان:

صداوسیما برنامه های مفید و کاربردی برای بانوان تهیه کند

همدلی قوای سه گانه فرصتی طلایی برای مسؤولان کشور در جهت حل مشکلات است

در دیدار رییس مجلس شورای اسلامی مطرح شد:

همدلی قوای سه گانه فرصتی طلایی برای مسؤولان کشور در جهت حل مشکلات است

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 1346