پيشگفتار

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
احکام ویژه ( 600 مسئله كثير الابتلاء)
پيشگفتار
يكى از دغدغه‌هاى انسان عاقل آن است كه راه و رسم زندگى وروش مواجه با موضوعات مختلف را از كارشناسان امر سوال نمايد و يا با تحقيق به روش مطلوب دست پيدا نمايد.
هدف اصلى انسان رسيدن به سعادت است و راه سعادت مانند تمام راه‌هاى ديگر نيازمند راهنما است و طبيعتا راهنما بايد از منبع اطلاعاتى كاملى برخوردار باشد. ما معتقديم كه خداوند حكيم انسان را خلق نمود و راه و رسم زندگى جاودان و سعادتمندانه را به‌وسيله فرستادگانش براى اوروشن ساخت.بشريّت هميشه مُحتاج تعاليم حَقّه الهى بوده، تا بتواند به آرامش برسد و مسير تكامل را طى نمايد و امروز پيمودن اين راه فقط در پرتو فقه شيعى ممكن است و آنان كه از پرتو فقاهت دور شدند، در ظلمت دنيا اسير شيطان و شيطان‌صفتان گشته، دنيا و آخرت خود را تباه شده ديدند.
مجموعه حاضر نظرات فقيه عاليقدر جهان تشيّع حضرت آيت الله العظمى مكارم شيرازى (مدّ ظلّه العالى) پيرامون ششصد مسئله موردنيازاست كه به‌دستورمعظم‌له تهيه وتنظيم گرديده است.
از مهمترين دلايل گردآورى اين مجموعه دستيابى آسان شما عزيزان به مسائل شرعى مورد نياز مى‌باشد، بدون مبالغه مى‌توان گفت با مطالعه اين كتاب پاسخ بسيارى از سؤالات شرعى را كه در ذهن داريد به دست خواهيد آورد. لازم به ذكر است گلچين شدن مطالب اين كتاب از بين هزاران سؤال شرعى حاصل سال‌ها تجربه وبررسى كارشناسانه درموردنيازهاى فقهى جامعه امروزبوده است.
جا دارد از تمام عزيزانى كه در تهيّه اين مجموعه ياريمان نموده‌اند به ويژه اعضاى محترم «سامانه پيام كوتاه» دفتر حضرت آيت الله العظمى مكارم شيرازى (مدّ ظلّه العالى) خصوصآ حجت الاسلام محمد صادق غلامى و حجت الاسلام و المسلمين ابوالقاسم عليان‌نژادى تقدير و تشكر نمايم؛ مشتاقانه منتظر راهنمايى‌ها، انتقادات و پيشنهادات خوانندگان محترم خصوصاً جوانان پويا وحقيقت‌جو هستيم.
در آخر عرضه مى‌داريم، پروردگارا! هر چند عمل و كردار ما بندگان تو، ناچيز است، امّا كَرَم تو بى حدّ است، از ذات پاكت مى‌خواهيم اين اثر ناقابل را از ما بپذيرى و پدر و مادر، خانواده، اساتيد و دوستان و تمام كسانى كه به گردن ما حقّى دارند و تمام آنهايى كه در طول تاريخ خالصانه ـ در حدّ توان خود ـ براى خدا
تلاش كردند، را در ثوابش شريك گردانى و حضرت مهدى فاطمه(عجل الله تعالى فرجه الشريف) را از ما راضى و خشنود سازى.
وحيد عليان نژاد
شب شهادت حضرت امام هادى 7
2 رجب 1433 ـ 4 خرداد 1391
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma