محتواى این کتاب

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
150 درس زندگی


بعد از کتاب الله، قرآن مجید، بزرگترین سرمایه ما، سنت پیامبر(صلى الله علیه وآله)و احادیث ارزنده اهل بیت(علیهم السلام) است، و این همان دو ثقل بزرگى است که بعد از رحلت پیامبر(صلى الله علیه وآله) به یادگار مانده، و دست زدن به دامان آنها مانع گمراهى و ضلالت است.
متأسفانه، این احادیث که اقیانوسى از علوم و دانش هاست، هنوز ناشناخته مانده، چه بسیار از احادیث، که در یک جمله کوتاه آن، در حقیقت کتابى از درس زندگى نهفته شده است، و مى تواند عقده گشاى انسان امروز در مسائل مختلف بوده باشد.
کتابى که هم اکنون در دست شماست، گلچینى از این احادیث، با ترجمه روان و شرح کوتاه است، و نخستین بار در آغاز جلسه بحث و تفسیر که روزهاى جمعه، در جلسات «مجمع دین دانش» که در مسجد امام حسین (تهران) تشکیل مى شد، هفته اى یک حدیث مطرح مى شد و همگى به عنوان یک «درس براى سراسر هفته» از آن استفاده مى کردند; وعده زیادى از جوانان از پسر و دختر، آنها را حفظ مى کردند.
استقبال فوق العاده از این احادیث، سبب شد، که جداگانه چاپ و منتشر گردد. این کتاب کوچک، مى تواند نمونه اى از تعلیمات اسلام براى همه آنها، که مى خواهند اسلام را با یک مطالعه کوتاه، بهتر بشناسند، باشد.
اما آنچه از همه مهم تر به نظر مى رسد، همان پیاده کردن این برنامه ها در متن زندگى و عمل کردن به آن است.
بنابراین بیایید همگى از خدا توفیق بطلبیم که، نخست توفیق فهم و درک صحیح این احادیث، و سپس عمل به آنها را، به ما مرحمت کند.
قم - ناصر مکارم شیرازى
شوال المکرم 1397

12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma