بهترین راه ارتباط با پروردگار جهان

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
ارتباط با خدا

هنگامى که طوفان حوادث ناگوار انسان را از هر سو احاطه مى کند و هیچ کس را قادر به نجات او از چنگال این طوفان ها نمى بیند با یک الهام درونى و فرمان فطرى به سراغ مبدأ جهان هستى، همان کسى که همه چیز براى او سهل و ساده و آسان است مى رود، و دست به دامان لطف او مى زند.
این ارتباط به او آرامش مى بخشد و نور امید بر جان و دل او مى پاشد و به او نوید حلّ مشکلات مى دهد. ادامه این ارتباط از طریق دعاست همان دعایى که در روایات سلاح مؤمن و ستون دین و نور آسمان ها و زمین شمرده شده(1) و کلید نجات و رحمت و چراغ تاریکى ه(2) و بالاخره محبوب ترین اعمال نزد خدا است.(3)
این دعاها که آثار تربیتى عجیبى دارد، انسان را به سوى نیکى ها جذب مى کند و از بدى ها باز مى دارد و به او نور و صفا و اراده و تصمیم محکم و قوى مى بخشد، و روزبه روز او را به خدا نزدیک تر و نزدیک تر و در کارها موفق تر مى سازد و به دنبال آن فیض رحمت خدا به سوى او سرازیر مى شود و او را از تنگناها رهایى مى بخشد.
آرى! بهترین راه ارتباط با خدا، دعاست، دعایى سازنده و امیدبخش که اعماق جان را روشن سازد و به رنگ خود درآورد.
* * *
خوشبختانه پیروان مکتب اهل بیت(علیهم السلام) با هدایت آنها به دعاهایى دست یافته اند که محتواى آن بسیار عالى و آموزنده و آثار و برکات آن بسیار زیاد و فراوان است.
بخش فرهنگى ما به خاطر اصرار جمعى از برادران و خواهران دینى بر این شد که بخش قابل توجهى از این دعاها و زیارات را به صورت یک مجموعه فشرده جمع آورى کرده، با ترجمه سلیس و روان در اختیار همه علاقه مندان قرار دهد که در سفر و حضر با خود داشته باشند و هر زمان فرصتى پیدا کردند از آن بهره گیرند، اینجانب براى موفقیت همه شما عزیزان در ارتباط با خداوند متعال دعا مى کنم و انتظار دعاى خیر از همه شما نیز دارم. والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته
ناصر مکارم شیرازى
7/12/1389


(1) . «الدعاء سلاح المؤمن و عمود الدین ونور السماوات والارض». (پیغمبر اکرم(صلى الله علیه وآله)).
(2) . «الدعاء مقالید الفلاح و مصباح الظلمة». (امیرمؤمنان على(علیه السلام)).
(3) . «احب الاعمال الى الله الدعاء». (امیرمؤمنان على(علیه السلام)).
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma