مسؤولان به فکر مناطق آسیب پذیر باشند | کمک رسانی به زلزله زدگان مشمول مرور زمان نشود

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار با استاندار کرمانشاه:

مسؤولان به فکر مناطق آسیب پذیر باشند | کمک رسانی به زلزله زدگان مشمول مرور زمان نشود

مسؤولان دولتی باید به فکر مناطق آسیب پذیری مانند کرمانشاه باشند، بناهای فرسوده بلای بالقوه هستند که باید در تمام ایران فکری برای آن کرد

 

 

 

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار استاندار کرمانشاه با ابراز همدردی با بازماندگان زلزله کرمانشاه، بر ضرورت رسیدگی به بازماندگان تأکید کردند و گفتند: زلزله کرمانشاه تجربه ای شد تا اگر خدای نکرده موارد مشابهی پیش آید برای جلوگیری از خسارت ها و تلفات چه کار باید کرد.

ایشان افزودند: مسؤولان باید این تجربه را حفظ کنند که اگر خدایی نکرده، مشکلی پیش آمد بتوانند بهتر و زودتر رسیدگی کنند.

معظم له با تأکید بر توجه به مراکز و مسائل فرهنگی در کنار نیازهای دیگری مانند مسکن اظهار داشتند: مساجد، حسینیه ها، مدارس و کتابخانه ها نیز باید مورد توجه باشند، در کنار تهیه مسکن که باید با جدیت پیگیری شود باید به مراکز فرهنگی نیز توجه داشت.

ایشان ادامه دادند: وجود مراکز مذهبی و اجرای برنامه های دینی در شرایطی مانند زلزله بهترین وسیله آرامش و تسکین مردم است، مراکز و برنامه های مذهبی و فرهنگی نقش مؤثری در آرامش مردم دارد و مسؤولان باید توجه داشته باشند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به اینکه اگر به مسائل دینی و مذهبی توجه نشود شاهد به وجود آمدن مشکلاتی خواهیم بود، ابراز داشتند: افزون بر احیای مراکز فرهنگی باید برنامه‌های دینی و فرهنگی نیز احیا و از ظرفیت های حوزه علمیه کرمانشاه استفاده شود.

ایشان عنوان کردند: حاضر هستیم به این مسأله کمک کنیم که طلاب و مبلغان برای زلزله زدگان برنامه هایی داشته باشند تا به آن ها آرامش دهند و مانع از فراموشی برنامه های دینی شوند.

معظم له اطلاع رسانی فعالیت ها را ضروری دانستند و خاطرنشان کردند: این روزها خبررسانی حرف اول را در برنامه های اجتماعی می زند، فعالیت ها باید به خوبی نشر پیدا کند تا مردم بدانند که چه کارهایی انجام شده و چه کارهایی قرار است انجام شود.

ایشان اضافه کردند: با اطلاع رسانی مناسب می توان جلب کمک های عمومی کرد یعنی اگر مردم بدانند که کمک ها چگونه مصرف می شود و چه آثاری داشته رغبت بیشتری برای کمک کردن پیدا خواهند کرد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر توجه مسؤولان به مناطق آسیب پذیر در سراسر کشور برای جلوگیری از آسیب های مالی و جانی تأکید کردند و گفتند: مسؤولان دولتی باید به فکر مناطق آسیب پذیری مانند کرمانشاه باشند، بناهای فرسوده بلای بالقوه هستند که باید در تمام ایران فکری برای آن کرد.

ایشان افزودند: جریان زلزله کرمانشاه نباید فراموش شود، گاهی در ابتدای حوادث رسانه ها به مسأله می پردازند اما بعد از مدتی گرد و غبار نسیان بر موضوع می نشیند، مانند حادثه پلاسکو که بعد از مدتی به فراموشی سپرده شد. نباید مسائل حادی مانند زلزله مشمول مرور زمان شود بلکه باید تا پایان و رفع همة خرابی ها و آسیب ها مورد نظر باشد.

معظم له اظهار داشتند: در زمان وقوع حوادثی مانند زلزله هرکس وظایفی دارد که باید آن را انجام دهد، طلاب و مبلغان نیز در این حوادث وظایفی دارند که باید حضور پیدا کرده و به سهم خود فعالیت کنند؛ طلاب وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید به گونه‌ای کار کنند که رضایت الهی را در پی داشته باشد.

ایشان در پایان افزودند: امیدواریم مسئولین دولتی و عموم مردم در برابر عزیزانی که تمام زندگی خود را از دست داده اند، احساس مسئولیت کنند.


تاریخ انتشار: « 1396/12/21 »
فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 2452