چرا علماى اسلام ساکـتند؟

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

پیام معظم له به مناسبت تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام):

چرا علماى اسلام ساکـتند؟

اگر خداىنکرده روزى عالمنمایان وهابى فتوا دهند که طواف به دور کعبه و بوسیدن حجرالاسود نیز نوعى شرک و بتپرستى است و تصمیم به ویران ساختن خانه خدا بگیرند آیا باز هم علماى اسلام سکوت اختیار مىکنند؟

بسم الله الرحمن الرحیم
هشتم شوّال یادآور خاطره بسیار دردناکى براى جهان اسلام مخصوصاً پیروان مکتب اهل‌بیت (علیهم السلام) است، زیرا مى‌دانیم وهابى‌هاى متعصب و نادان در حدود 80 سال قبل در یک جنایت بزرگ تمام قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) و بناى تاریخى آن را ویران کردند و آثار آن را محو نمودند. البته چیزى از مقام والاى آن بزرگان دین و اهل‌بیت پیغمبر اکرم(صلی الله علیه وآله) با این اهانت زشت و ناجوانمردانه کاسته نمى‌شود و خفاش‌صفتان قادر به محو نور آفتاب نیستند ولى این کار نشانه روشنى از حماقت و سستى پایه‌هاى عقاید و انحراف آنها از اصول اسلام است.
آنها نه تنها این اثر بزرگ و مقدس تاریخى را ویران کردند بلکه در هر جاى عربستان اثر برجسته تاریخى از زمان پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) و قرون نخستین وجود داشت. در یک حرکت کاملا جاهلانه ویران کردند. این در حالى است که در تمام دنیا هر سال هزینه‌هاى زیادى براى حفظ و مرمت آثار تاریخى خود ـ اعم از دینى و غیر دینى ـ مى‌کنند و مردم دنیا را به بازدید از آنها دعوت مى‌نمایند و به آن افتخار مى‌کنند زیرا این آثار گویاى سابقه تمدن و فرهنگ ملتهاست.
در اینجا نکته مهمى وجود دارد که تاکنون مسلمانان غالباً بى‌تفاوت از کنار آن گذشته‌اند و آن این‌که این آثار تعلق به عربستان سعودى یا وهابى‌هاى بى‌منطق حاکم بر آن کشور ندارد بلکه متعلق به تمام جهان اسلام و مسلمین و ذخائر بسیار گرانبهاى آنهاست. نباید اجازه مى‌دادند که یک گروه اقلیت نادان گرانبهاترین آثار تاریخى پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) و اهل‌بیت (علیهم السلام) و صحابه آن حضرت را ویران کنند و مسلمانان را از این یادگارهاى گرانبها و با عظمت محروم سازند.
متأسفانه هم‌اکنون نیز هر جا اثر تاریخى از آن زمان پیدا کنند ویران مى‌کنند و سبب سرافکندگى مسلمین جهان مى‌شوند. آیا نباید سیل اعتراض از جهان اسلام و مخصوصاً علماى دین سرازیر به سوى آنها شود که اینها فقط مربوط به شما نیست آیا نباید آنها را مجبور سازند تا در محل همان آثار تجدید بنایى به همان صورت نخستین و باشکوه‌تر بنا شود.
اگر خداى‌نکرده روزى عالم‌نمایان وهابى فتوا دهند که طواف به دور کعبه و بوسیدن حجرالاسود نیز نوعى شرک و بت‌پرستى است و تصمیم به ویران ساختن خانه خدا بگیرند آیا باز هم علماى اسلام سکوت اختیار مى‌کنند؟
امیدواریم با کوتاه شدن دست وهابیان در آینده نزدیک از این اماکن مقدس اسلامى این خواسته عمومى مسلمین جامه عمل به خود بپوشد و مسلمانان راحت شوند.
آمین یا ربّ العالمین.

قم - ناصر مکارم شیرازى
1391/06/06

تاریخ انتشار: « 1391/06/06 »
کلیدواژگان
فهرست نظرات

مریم

1391/06/15

انشا‌الله به حق باطن پنج تان این وهابیها رسوا و ذلیل و هلاک شوند و دستشان از اماکن مقدّسه کوتاه شود و جامعه مسلمانان از شرّ وجودشان با یاری خداوند متعال و پشتیبانی‌ امام عصر عجل الله و فرجه شریف راحت شود. لعنت خدا بر ایشان
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 3757