بیانیه حضرت آیة اللَّه العظمى مکارم شیرازى (مدّ ظلّه العالى) درباره حوادث ناگوار مسلمانان چین

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

بیانیه حضرت آیة اللَّه العظمى مکارم شیرازى (مدّ ظلّه العالى) درباره حوادث ناگوار مسلمانان چین

ما ضمن محکوم کردن شدید این سرکوب ها از همه مسلمانان و تمام آزادگان جهان دعوت مى کنیم که اعتراض شدید خود را نسبت به این حرکت غیر دوستانه اظهار دارند و یک صدا از دولت چین بخواهند که به این وضع خاتمه داده و مجرمان را مجازات کنند.

بسم الله الرحمن الرحیم

اخبار وحشتناکى که از ایالت سین کیانگ چین درباره کشتار وسیع و سرکوب مسلمانان این منطقه منتشر شده است موجب تأسف شدید هر مسلمان و انسان آزاده ‏اى است.

این منطقه که در غرب چین واقع شده و تقریباً یک ششم مساحت چین را تشکیل مى‏ دهد، اکثریت قاطع اهالى آن مسلمانند و تنها گروه کوچکى از نژاد «هان» از کمونیست ها در آنجا زندگى مى‏ کنند. این منطقه صنعتى و حاصل خیز اخیراً محل شدیدترین درگیری ها بین مسلمانان و گروه نژادپرست «هان» واقع شده است. گرچه دولت چین آن را یک نزاع قومى قلمداد مى‏ کند ولى حمایت دولت از گروه مخالف و سرکوب شدید مسلمانان و تعطیلى مساجد آنها همه حکایت از این دارد که توطئه‏ اى بر ضدّ مسلمین منطقه در جریان است.

درست است که دولت و ملت چین روابط دوستانه و نزدیکى در امور اقتصادى و سیاسى با ما و سایر کشورهاى اسلامى دارند ولى این دلیل بر آن نمى‏ شود که برادران و خواهران مسلمان ما را در آن منطقه به وضع فجیعى سرکوب کنند و ما خاموش بنشینیم.

 ما ضمن محکوم کردن شدید این سرکوب‏ ها از همه مسلمانان و تمام آزادگان جهان دعوت مى‏ کنیم که اعتراض شدید خود را نسبت به این حرکت غیر دوستانه اظهار دارند و یک صدا از دولت چین بخواهند که به این وضع خاتمه داده و مجرمان را مجازات کنند.

مردم از مسئولان دولت جمهورى اسلامى نیز انتظار دارند در این مورد سکوت نکنند و موضع قوى مناسبى بگیرند، و برادران و خواهران مسلمان خود را تنها نگذارند.

۲۱ تیر ۱۳۸۸


تاریخ انتشار: « »
آرمان‌های امام رحمة الله علیه فراموش نشود

به مناسبت 14 خرداد؛ سالروز درگذشت ملکوتی امام خمینی قدس سره:

آرمان‌های امام رحمة الله علیه فراموش نشود

ضرورت تبیین ارزش‌های قیام 15 خرداد برای نسل جوان

به مناسبت سالروز قیام 15 خرداد:

ضرورت تبیین ارزش‌های قیام 15 خرداد برای نسل جوان

مذهب جعفری چگونه در ایران گسترش یافت؟

به مناسبت 25 شوّال؛ سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام:

مذهب جعفری چگونه در ایران گسترش یافت؟

گزارش تصویری از مراسم هفتمین روز درگذشت مرحوم حاج عزیز مکارم رحمة الله علیه

از سوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له منتشر شد:

گزارش تصویری از مراسم هفتمین روز درگذشت مرحوم حاج عزیز مکارم رحمة الله علیه

فهرست نظرات

آیتکین22

1391/06/15

منم باشما موافقم اللم صلی علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم واهلک عدوهم

1391/06/15

با عرض سلام من نیز این حادثه و حادثه خونبار کشته شدن بانوی مصری در دادگاه آلمان و کشتار انسان های بی گناه را در سر تا سر جهان محکوم می کنم و خواستار بررسی این موضوعات در دادگاه های صالح بین المللی هستم. به امید روزی که دیگر شاهد این وقایع زشت انسانی نباشیم. هرگز فراموش نکنیم که هیچ پیامبر و امام و هیچ عاقل و صالحی در جهان دست به این کارها نزد، حال ما پیرو کدامین راهیم؟

آرش

1391/06/15

با عرض سلام. می خواستم امتنان و تشکر خود را از بیانیه معظم له و دفاع بی چون و چرا آنان از مسلمان در سراسر دنیا را ابراز دارم. به امید اتحاد و وفاق هرچه بیشتر مسلمانان در سراسر دنیا.

محمد پور

1391/06/15

بسم الله الرحمن الرحیم بدینوسیله مراتب تشکر و همراهی عمیق خود را با حضرت آیا ا.. درباره کشتار مردم مسلمان چین اظهار می دارم علی محمد پور - تهران

mohsen bayat

1391/06/15

باسلام واقعا اگر نهاد مرجعیت در کشور وجود نداشت معلوم نبود که سیاست و سیاست ورزی چه بر سر مسلمانان و اسلام می آورد! باتمام وجود از حضرت آقا سپاسگزاری می کنم و آرزوی طول عمر و سلامتی و موفقیت روز افزون برای ایشان و دلسوزان اسلام می نمایم.

کاظمی

1391/06/15

با سلام و درود تشکر می کنم از موضع گیری آیت الله مکارم شیرازی در قبال کشتار مسلمانان چین . صد افسوس که مسئولان مهر خاموشی بر لب هایشان زدند .
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 4207