پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان توسط مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی (دامت برکاته)
مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان توسط مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی (دامت برکاته)

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان توسط مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی (دامت برکاته)

 

جناح بازی‌ها کنار رود اوضاع اقتصادی تغییر می‌کند / ۲۰۳۰ سندی استعماری است

اگر مسائل جناحی کنار گذاشته و تیم اقتصادی تقویت شود یقینا اوضاع نابسامان اقتصادی کشور تغییر خواهد کرد

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آیین احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان که با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در مسجد مدرسه علمیه امام موسی کاظم(علیه السلام) برگزار شد، با تسلیت سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی(علیه السلام)) شب قدر را شب تقدیر مقدرات یکسال انسان دانست.

ایشان با طرح سؤالی مبنی بر این که آیا مقدرات انسان بدون خواست و نقش او تعیین می شود، تصریح کردند: با عدالت و حکمت خدای متعال سازگار نیست که بدون اختیار و اراده انسان، مقدرات او رقم بخورد.

معظم له با بیان این که تعیین مقدرات انسان بر اساس لیاقت و شایستگی ها است، خاطرنشان کردند: اگر متخلق به اخلاق حسنه و فضائل باشیم خدای متعال نیز تقدیر شایسته ای برای ما رقم می زند، عکس این مساله نیز صادق است.

جناح بندی ها کنار برود اوضاع اقتصادی تغییر می کند

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که گام نخست را در تقدیرات خود انسان برمی دارد، یادآورشدند: به عنوان مثال در مسائل مربوط به کشور اگر مساله جناح بندی کنار برود و تیم اقتصادی قوی و نیرومندی انتخاب شوند و سرکار بیایند اوضاع عوض می شود.

ایشان شب قدر را شب توبه و انابه به درگاه احدیت خوانده و فرمودند: باید در این شب عزیز با خدای خود عهد ببندیم که کارهای خوب انجام دهیم و از رزائل اخلاقی دوری کنیم، اگر چنین نیتی داشته باشیم یقینا امشب نتیجه عالی خواهیم گرفت.

معظم له رعایت تقوای الهی، داشتن نظم در امور، رسیدگی به ایتام، اصلاح ذات البین و یاری کردن مظلوم و دشمنی با ظالم را از مهم ترین وصایای مولا علی(علیه السلام) در آخرین لحظات عمر شریف شان برشمرد و تک تک این وصایا را برای امروز درس آموز خواندند.

ایشان غرق شدن در مادیات را عامل فراموشی بسیاری از سنت های حسنه دانسته و فرمودند: نتیجه زندگی مادی که از غرب به ما رسیده این است که همسایه از همسایه خبر ندارد.

معظم له سفارش به نماز را از دیگر توصیه های مولا علی(علیه السلام) دانسته و خطاب به جوانان فرمودند: اگر می خواهید در دنیا و آخرت آبرومند شوید به نماز بویژه اقامه نماز در اول وقت اهتمام داشته باشید.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مسجد را مرکز اتحاد مسلمانان دانسته و فرمودند: مادامی که این خانه خدا در بین مسلمانان است، دشمنان راه به جایی نخواهند برد.

ایشان توجه به جهاد مال و انفس را توصیه دیگر مولای متقیان ذکر و تصریح کردند: جهاد تنها به حضور در میدان نبرد با دشمن خلاصه نمی شود، جهاد با مال، جان و زبان نیز نوعی جهاد است و هر کس به هر طریقی که می تواند باید دین خدا را یاری کند.

جامعه بیش از هر زمانی به وحدت نیاز دارد

معظم له پرهیز از اختلافات را سفارش دیگر مولا علی(علیه السلام) دانسته و با بیان این که جامعه امروز به این اصل مهم نیاز مبرم دارد، فرمودند: مولا جامعه اسلامی را از دوری ها، اختلافات و کینه ها پرهیز می دهند و امت اسلام را به همدلی و اتحاد توصیه می کنند.

ترک امر به معروف و نهی از منکر عامل عدم استجابت دعا

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ترک امر به معروف و نهی از منکر را یکی از موانع استجابت دعا از منظر امیرمؤمنان دانسته و فرمودند: امر به معروف و نهی از منکر تنها در مقابل بدحجابی خلاصه نمی شود.

ایشان افزودند: می شنویم در فلان مدرسه سرود مبتذلی خوانده و دانش آموزان وادار به رقص می شوند! اینجا کشوری اسلامی است و یقینا همه از جمله اولیای دانش آموزان نیز مسؤولیت دارند نسبت به نهی از منکر اقدام کنند و نباید در برابر این اتفاقات ساکت باشند.

2030 سندی استعماری است

معظم له سند 2030 را سندی استعماری دانسته و فرمودند: اینها از این طریق می خواهند ما را تحت سیطره قرار دهند، آیا نباید در برابر اینها نهی از منکر کرد؟ آیا نباید در برابر گرانی های افسار گسیخته ای که برخی از تجار و کسبه به مردم تحمیل می کنند نهی از منکر کرد؟

ایشان افزودند: نهی از منکر به این امور هم خلاصه نمی شود، اگر در فلان برنامه صدا و سیما کار خلافی صورت می گیرد، باید مردم به طرق مختلف از جمله تماس تلفنی نهی از منکر کنند و یقینا اینها تاثیرگذار است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی اضافه کردند: با توجه به فضای مجازی آلوده و محیط های کثیف اگر از جوانان و فرزندان خود غافل شویم دشمنان همه چیز ما را با خود خواهند برد.

ایشان با تاکید بر احیای این دو فریضه مهم در جامعه، اظهار داشتند: اگر امر به معروف و نهی از منکر را فراموش کنیم دعاها به مرز استجابت نزدیک نخواهد شد.

2527 تعداد بازدیدکنندگان: 1398/03/07 تاریخ انتشار: 3 MB حجم: 1500 مدت زمان:
مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان توسط مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی (دامت برکاته)
مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان توسط مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی (دامت برکاته)

مراسم احیای شب نوزدهم ماه رمضان توسط مرجع عالیقدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی (دامت برکاته)

مسؤولان موضوع حجاب را جدی بگیرند / دشمن اصل نظام را نشانه گرفته است

بارها تاکید کرده ایم که مساله بدحجابی بویژه در قم یک مساله فرعی و حاشیه ای نیست؛ دشمن از این طریق می خواهد به اصل نظام ضربه بزند؛ امیدواریم مسؤولان این موضوع را جدی بگیرند و به فکر باشند

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در سخنرانی خود در شب قدر که در مسجد مدرسه علمیه امام موسی کاظم(علیه السلام) برگزار شد، با اشاره به مشکلات کشور گفتند: ما امروز در کشور مشکلات زیادی داریم، شرایط جامعه از نظر دشمنان داخلی و خارجی و مشکلات اقتصادی و فرهنگی خاص است.

ایشان اضافه کردند: برخی تنها صحبت از مسائل اقتصادی می کنند؛ در حالی که نباید از مسائل فرهنگی غافل شویم؛ مسائل بدحجابی و بی حجابی آن هم در قم بلای بزرگی است.

حضرت آیت الله مکارم العظمی شیرازی با تاکید بر این که مساله حجاب امروز از یک موضوع صرفا مذهبی فراتر رفته و به یک مساله سیاسی برای مقابله با اصل نظام تبدیل شده است، اظهار داشتند: بارها تاکید کرده ایم که مساله بدحجابی بویژه در قم یک مساله فرعی و حاشیه ای نیست؛ دشمن از این طریق می خواهد به اصل نظام ضربه بزند؛ امیدواریم مسؤولان این موضوع را جدی بگیرند و به فکر باشند.

دعا به درگاه خدا از بهترین اعمال در لیالی قدر است

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه با تبیین فضیلت شب قدر، اظهار کردند: واقعیتی در این شب نهفته است که این شب را بسیار ارزشمند کرده است.

معظم له یکی از بهترین اعمال در شب های قدر را دعا به درگاه خدای متعال دانست و تصریح کردند: در شب های قدر باید امیدوار به استجابت دعاها باشیم.

ایشان در ادامه به شرایط پذیرش دعا اشاره کرد و گفتند: نخستین شرط توبه از گناه است، تا قلب انسان صاف و روح انسان پاک نشود دعا کردن به این سادگی نخواهد بود.

معظم له حقیقت توبه را بازگشت به سوی خدا دانست و گفتند: انسان باید توجه داشته باشد که با هرگناهی هم که مرتکب شده نباید از درگاه رحمت او نا امید شد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی اضافه کردند: هرگناهی اگر آداب توبه در آن باشد مورد غفران و رحمت خدای متعال قرار می گیرد.

ایشان افزودند: یکی از مناجات های حضرت امام سجاد(ع) مناجات توبه کنندگان است که در بخش هایی از این مناجات حضرت می فرمایند ای بندگان بدانید که خداوند دری به سوی عفوش گشوده است که نام اش توبه است و شما را دعوت به وارد شدن از آن درب می کند و چقدر بی سعادت هستند افرادی که این دعوت را بشنوند و از این در داخل نشوند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به روایتی از مولا علی(ع) پشیمان شدن از گناه، برنگشتن به سمت گناه و ادای حق مردم را از مهم ترین عوامل پذیرش توبه برشمرد و گفتند: اگر کسی اموال مردم بی گناه و بیت المال را برده است یقینا نمی تواند امید به پذیرش توبه داشته باشد.

شرایط پذیرش توبه

معظم له به جا آوردن قضای واجبات را از دیگر شرایط پذیرش توبه ذکر و تصریح کردند: کسی که توبه می کند باید با کارهای خوب گذشته را جبران کند؛ همه باید بدانند توبه لوازمی دارد و برای پذیرش آن بایستی ملتزم به این شروط بود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که شب قدر شب دعا و مقدمه دعا توبه است، همگان را به بهره گیری حداکثری از این فرصت ارزشمند توصیه کردند.

مردم برای حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی دعا کنند

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفتند: خوشا به حال کسانی که از نورانیت و معنویت این شب ها استفاده کنند و توبه واقعی شامل حال شان شود و شخصیت تازه ای پیدا می کنند.

معظم در پایان از عموم مردم خواست برای حل مشکلات اقتصادی، مسائل فرهنگی و مشکلاتی که دشمنان ایجاد کرده اند در شب های پر خیر و برکت قدر دعا کنند.

2530 تعداد بازدیدکنندگان: 1398/03/07 تاریخ انتشار: 2.5 MB حجم: 1200 مدت زمان:
زندانیان مهریه (کامل)
زندانیان مهریه (کامل)

واکنش حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله) در درس خارج فقه به وضعیت زندانیان مهریه(کامل)

2551 تعداد بازدیدکنندگان: 1397/07/21 تاریخ انتشار: 15 MB حجم: 500 مدت زمان:
زندانیان مهریه (کوتاه)
زندانیان مهریه (کوتاه)

واکنش حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) در درس خارج خود به وضعیت زندانیان مهریه (کوتاه)

2591 تعداد بازدیدکنندگان: 1397/07/21 تاریخ انتشار: 2 MB حجم: 2:30 مدت زمان:
توضيحاتى درباره سند 2030
توضيحاتى درباره سند 2030
در درس خارج فقه مطرح شد: عده اى نشسته اند براى مردم دنيا تصميم گرفته اند كه فرهنگ سكولار غرب را در همه جا پياده كنند و به گفته خودشان، هدفشان دگرگون ساختن جهان ماست.
22742 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/03/01 تاریخ انتشار: 10 MB حجم: 21:51 مدت زمان:
درس 139: 1396/03/01
درس 139: 1396/03/01
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
4422 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/03/01 تاریخ انتشار: 6 MB حجم: 27:43 مدت زمان:
درس 138: 1396/02/31
درس 138: 1396/02/31
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
3414 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/31 تاریخ انتشار: 6 MB حجم: 27:08 مدت زمان:
درس 137: 1396/02/30
درس 137: 1396/02/30
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
3278 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/30 تاریخ انتشار: 6 MB حجم: 28:38 مدت زمان:
همه در انتخابات شرکت کنند / به اصلح رای بدهید / ‌۲۰۳۰ یک سند استعماری است
همه در انتخابات شرکت کنند / به اصلح رای بدهید / ‌۲۰۳۰ یک سند استعماری است
معظم له در ابتدای درس خارج فقه: طوری نشود با آشوب و درگیری میان طرافداران کاندیداها، دشمن کامیاب شود. افراد در روزهای باقی مانده از کارهای تحریک آمیز پرهیز کنند؛ شنیده ام برخی کاندیداها از همین الان می خواهند جشن بگیرند، جشن پیروزی پس از اعلام نتایج است، زودتر از زمان اعلام نتایج جشن گرفتن، کار درستی نیست و از این کارهای تحریک آمیز دوری کنید.
3304 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/27 تاریخ انتشار: 3 MB حجم: 07:36 مدت زمان:
حدیث اخلاقی 96/02/27
حدیث اخلاقی 96/02/27
بحث اخلاقی: کتاب نهج الفصاحة حاوی بیش از چهار هزار حدیث از پیغمبر اکرم (ص) در مسائل اخلاقی است. تصمیم بر این است که هزار حدیث از این احادیث را گزینش کرده در بحث های اخلاقی هفته تا آنجا که فرصت باقی است به تفسیر آنها می پردازیم.
2314 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/27 تاریخ انتشار: 4 MB حجم: 09:30 مدت زمان:
درس 136: 1396/02/27
درس 136: 1396/02/27
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
2659 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/27 تاریخ انتشار: 7 MB حجم: 32:29 مدت زمان:
درس 135: 1396/02/26
درس 135: 1396/02/26
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
2408 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/26 تاریخ انتشار: 7 MB حجم: 29:56 مدت زمان:
کاندیداها فضای انتخابات را ملتهب نکنند/ جوانان اجازه سوء استفاده به دشمن را ندهند
کاندیداها فضای انتخابات را ملتهب نکنند/ جوانان اجازه سوء استفاده به دشمن را ندهند
در ابتدای درس خارج فقه مطرح شد: جوانان ایران اسلامی ادب اسلامی را رعایت کنند و نشان دهند که فضای انتخابات، فضای امن و امان است و کسی نمی توانید امنیت آن ها را برهم بزند.
1924 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/26 تاریخ انتشار: 2 MB حجم: 04:25 مدت زمان:
درس 134: 1396/02/25
درس 134: 1396/02/25
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
2016 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/25 تاریخ انتشار: 8 MB حجم: 34:08 مدت زمان:
درس 133: 1396/02/24
درس 133: 1396/02/24
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
1890 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/24 تاریخ انتشار: 7 MB حجم: 32:04 مدت زمان:
درس 132: 1396/02/23
درس 132: 1396/02/23
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
1795 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/23 تاریخ انتشار: 8 MB حجم: 34:45 مدت زمان:
کاندیداها با سخنان امروز خود فردا را خراب نکنند/ صحنه رقابت انتخابات نباید به عداوت تبدیل شود
کاندیداها با سخنان امروز خود فردا را خراب نکنند/ صحنه رقابت انتخابات نباید به عداوت تبدیل شود
ما از مردم در این انتخابات دو کار را انتظار داریم: اول این که صحنه رقابت انتخابات را تبدیل به عداوت نکنند؛ دیگر این که حضور مردم در پای صندوق های رأی باید دشمن شکن باشد.
1628 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/20 تاریخ انتشار: 4 MB حجم: 09:45 مدت زمان:
حدیث اخلاقی 96/02/20
حدیث اخلاقی 96/02/20
بحث اخلاقی: کتاب نهج الفصاحة حاوی بیش از چهار هزار حدیث از پیغمبر اکرم (ص) در مسائل اخلاقی است. تصمیم بر این است که هزار حدیث از این احادیث را گزینش کرده در بحث های اخلاقی هفته تا آنجا که فرصت باقی است به تفسیر آنها می پردازیم.
1584 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/20 تاریخ انتشار: 5 MB حجم: 11:02 مدت زمان:
درس 131: 1396/02/20
درس 131: 1396/02/20
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
1782 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/20 تاریخ انتشار: 7 MB حجم: 33:28 مدت زمان:
درس 130: 1396/02/19
درس 130: 1396/02/19
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
2092 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/19 تاریخ انتشار: 7 MB حجم: 30:46 مدت زمان:
درس 129: 1396/02/18
درس 129: 1396/02/18
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
2258 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/18 تاریخ انتشار: 7 MB حجم: 29:25 مدت زمان:
درس 128: 1396/02/17
درس 128: 1396/02/17
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
2036 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/17 تاریخ انتشار: 7 MB حجم: 29:37 مدت زمان:
درس 127: 1396/02/16
درس 127: 1396/02/16
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
2073 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/16 تاریخ انتشار: 7 MB حجم: 33:06 مدت زمان:
کاندیداها مردم را نسبت به آینده نا امید نکنند
کاندیداها مردم را نسبت به آینده نا امید نکنند
کاندیداها مردم را نسبت به آینده نا امید نکنند
1621 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/13 تاریخ انتشار: 3 MB حجم: 06:22 مدت زمان:
حدیث اخلاقی 96/02/13
حدیث اخلاقی 96/02/13
بحث اخلاقی: کتاب نهج الفصاحة حاوی بیش از چهار هزار حدیث از پیغمبر اکرم (ص) در مسائل اخلاقی است. تصمیم بر این است که هزار حدیث از این احادیث را گزینش کرده در بحث های اخلاقی هفته تا آنجا که فرصت باقی است به تفسیر آنها می پردازیم.
1638 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/13 تاریخ انتشار: 3 MB حجم: 06:41 مدت زمان:
درس 126: 1396/02/13
درس 126: 1396/02/13
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
2414 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/13 تاریخ انتشار: 8 MB حجم: 34:09 مدت زمان:
درس 125: 1396/02/12
درس 125: 1396/02/12
درس خارج فقه (احکام الشرکة) حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) علاقمندان میتوانند شرح کامل مباحث مطرح شده در این کلاس ها را به صورت روزانه از طریق بخش دروس پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له به آدرس: http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=2 به صورت صوتی، تصویری و متنی مشاهده نمایند. (دروس سال های گذشته نیز در این آدرس موجود می باشد)
1741 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/12 تاریخ انتشار: 6 MB حجم: 28:06 مدت زمان:
نصیحت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به کاندیدا های ریاست جمهوری
نصیحت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به کاندیدا های ریاست جمهوری
مناظره شما باید مناظره اسلامی باشد یعنی خدای ناکرده توهین، دروغ، تهمت و عوام فریبی در آن نباشد
3573 تعداد بازدیدکنندگان: 1396/02/11 تاریخ انتشار: 2 MB حجم: 03:24 مدت زمان:
تعداد صفحات : 84