پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 

درس خارج- حـــــج- مجموعه اول  

این نرم افزار در دو شماره، شامل صوت و متن پیاده سازی شده دروس خارج فقه-حـــــج حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مدظله العالی است که به همت مرکز فرهنگی دفتر معظم له، به منظور استفاده طلاب و علاقه مندان معارف حقه اهل بیت علیهم السلام تولید شده است.

درس خارج-بیــــع  

نرم افزار درس خارج فقه بیـــع شامل سلسله دروس خارج معظم له طی سالهای 1365 الی 1368 است که به تبیین انوار الفقاهۀ - کتاب البیع پرداخته اند.

در این نرم افزار متن کتاب انوار الفقاهۀ - کتاب البیع و صوت دروس به تفکیک تاریخ و موضوع ارائه شده است و دارای امکاناتی است که به صورت تصویری در فایل راهنما شرح خواهد شد.

دروس اخلاق مجموعه دوم  

این نسخه شامل برنامه های ضبط شده صوتی و تصویری  از معظم له طی سالــــهای 1392 الی 1394 می باشد. که موضوعات آن به شرح زیر است
صوت های نسخ دوم شامل موضوعات زیر است که صفحه پخش مزین به احادیث معصومین علیهم السلام است:

پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم، امیرالمؤمنین علی علیه السلام، حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها، امام باقر علیه السلام، امام صادق علیه السلام، امام رضا علیه السلام، امام هادی علیه السلام، امام حسن، عسکری علیه السلام

فیلم های نسخه دوم شامل موضوعات زیر است:
پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم، امام حسن و امام حسین علیهما السلام، امام سجاد و امام باقر، علیهما السلام، امام صادق علیه السلام، امام کاظم و امام رضا علیهما السلام، امام جواد، امام هادی و امام حسن عسکری علیهم السلام

دروس اخلاق مجموعه اول  

 این نسخه شامل برنامه های ضبط شده صوتی و تصویری  از معظم له طی سالهای 1385 الی 1392 می باشد. که موضوعات آن به شرح زیر است:
الف) صوت های نسخه اول شامل موضوعات زیر است:
پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم، امیرالمؤمنین علی علیه السلام، حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها، امام حسن مجتبی علیه السلام، امام حسین علیه السلام، ...

ب) فیلم های نسخه اول شامل موضوعات زیر است:
الف-تفسیر سوره مبارکه احزاب که در سال 1392 در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شده است، ب-تفسیر دعای مکارم الاخلاق که در ماه مبارک رمضان سال 1392 از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش گردیده است.

نهج البلاغه / نسخه 6.1  

نهج البلاغه / نسخه 6.1

دستیار صوتی احکام / نسخه 2.0  

تغییرات نسخه 2.0

رفع اشکالات گزارش شده و بهبود نتایج جستجو

استخاره چند زبانه / نسخه 3.0  

این نرم افزار به کاربران این امکان را می دهد تا در مواقع لزوم خودشان از قرآن کریم استخاره بگیرند و نظر معظم له را در مورد آیه مورد نظر مشاهده کند.
این نسخه از نرم افزار شامل شش زبان زنده دنیاست.عزیزانی که مایل باشند می توانند همچنان از نسخه فارسی که در دسترس قرار دارد استفاده کنند.
تغییرات نسخه 1.1
اضافه نمودن تیزر پایگاه
عدم نمایش تبلیغ در صورتی که در نرم افزار دیگر آن تبیلغ نمایش داده شد
اصلاح دیتا بیس
خواهشمند است هر گونه انتقاد و یا پیشنهاد خود را از طریق رایانامه زیر اعلام بفرمایید.
it@makarem.ir

پیک احکام / نسخه 1.3  

مجموعه پیک احکام حاصل جلسات استفتائات حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مدظلّه العالی با پاسخگویان دفتر قم و مسایلی که به دستورات ایشان آماده شده است می باشد و در غالب جزواتی با نام پیک احکام از سوی دفتر معظم له منتشر گردیده است.
در این نرم افزار متن پیک احکام با قابلیت های زیر وجود دارد:

1- ارائه سرفصل های پیک احکام در درختواره به منظور سهولت دسترسی به موضوعات
2- قابلیت جستجوی پیشرفته (کل عبارت و یا عبارت به صورت عطفی و فصلی) در کل مطالب
3- قابلیت اشتراک گذاری مسئله
4- قابلیت نشان گذاری مسائل و ایجاد فهرست مربوطه
تغییرات نسخه 1.2
هماهنگ شده با نرم افزار جدید پژوهشیار
خواهشمند است هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد خود را از طریق رایانامه زیر اعلام بفرمایید.
it@makarem.ir

استخاره / نسخه 6.0  

در این نرم افزار متن کامل قرآن کریم به منظور انجام استخاره ارائه شده است و نظر معظم له درباره آیات ابتدایی هر صفحه به عنوان پاسخ استخاره نمایش داده می شود.
 

رویداد نما / نسخه-1.0.1  

این نرم افزار جهت سهولت دسترسی به آخرین تحولات بخشهای مهم مرکز فن آوری اطلاعات و پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظّم له با فرمت اندروید برای گوشی و تبلت ها بصورت رایگان ارائه گردیده است.

تعداد صفحات : 2