پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
دیدار مدیران مدارس علمیه قم با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار مدیران مدارس علمیه قم اهمیت نقش مدیران مدارس را در پرورش استعداد طلاب متذکر شدند و فرمودند: برای مقابله با جریانهای انحرافی باید بیشتر فعالیت کنیم.

1451 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار مسوولین ستاد جشنواره فرهنگی امام رضا(علیه السلام)
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی سهشنبه در دیدار مسئولین ستاد جشنواره فرهنگی امام رضا علیه السلام در استانهای قم، خراسان رضوی، یزد و فارس با اشاره به نفوذ اسلام در میان فرهنگهای گوناگون دنیا گفتند: فرهنگ قوی و نیرومند اسلام خود ضامن حفظ اسلام است و ما باید امیدوارانه آن را اشاعه دهیم.
 

1454 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار رئیس دیوان عالی کشور با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

 آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رییس دیوان عالی کشور، بالا بودن توانایی قوه قضاییه ایران را موجب موفقیت نظام اسلامی ارزیابی کردند.

1633 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران، ایمان را سلاح بیمانند مسلمانان دانستند و فرمودند: باید در برابر توطئههای دشمنان که تلاش میکنند سلاح ایمان را از ما بگیرند هوشیار باشیم.

1355 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با جمعی از دانشجویان
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

 آیت الله العظمی مکارم شیرازی پنجشنبه در دیدار جمعی از دانشجویان دختر با اشاره به توهین یکی از شبکههای تلویزیونی به ساحت پیامبر اکرم ـ ص ـ گفتند: وظیفه داریم از حالت دفاعی خارج شده و با توجه به ضعفهای دشمن تهاجمی عمل کنیم.
 

1424 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با انجمن مبارزه با دخانیات
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة اللّه العظمى مکارم شیرازى (مدظله) در دیدار انجمن مبارزه با دخانیات با ایشان، ضمن اظهار خشنودى از این دیدار طىّ بیاناتى فرمودند:

مسئله مبارزه با سیگار وارد مرحله جدیدى شده، و یک عظم ملّى آهسته آهسته بر این مبارزه به وجود آمده است. بدون شک اگر این عظم ملّى و توجّه عمومى نباشد این مبارزه میسّر نمى شود.

2325 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار وزیر کشور و هیئت همراه با معظّم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

عصر پنجشنبه حجت الاسلام موسوى لارى وزیر کشور به همراه استاندار قم و فرمانده نیروى انتظامى و هیئت همراه با آیة الله العظمى مکارم شیرازى دیدار و گفتگو کردند.

1519 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار آقاى عبدالعزیز حکیم با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

جناب حجّت الاسلام و المسلمین عبدالعزیز حکیم رئیس مجلس اعلاى انقلاب اسلامى عراق و هیأت همراه با آیت اللّه العظمى مکارم شیرازى دیدار کردند.

1518 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
بیانات حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى در دیدار با قهرمانان المپیک کشور
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

در دیدارى که جمع کثیرى از قهرمانان کشور با حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى داشتند و به گرمى از آنها استقبال شد نخست اهمیت ورزش را در زندگى انسان یادآور شدند و گفتند متأسفانه بسیارى از بیمارى ها در عصر ما بر اثر عدم تحرک کافى است به همین دلیل ورزش براى همه اقشار مخصوصاً جوانان لازم و ضرورى است.

1584 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار ریاست کمیته امداد امام خمینى قم و هیئت همراه با آیت الله العظمى مکارم شیرازى
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

معظم له در این دیدار با اشاره به حدیثى از پیامبر اکرم(صلى الله علیه وآله) که مى فرماید در روز قیامت کسانى از همه به من نزدیکترند و کسانى شفاعت شان بر من از همه واجب تر است که داراى 4 صفت باشند راستگوتر، امانت دارتر، خوش اخلاق تر و به مردم نزدیکتر باشند،

1496 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار مسئولین و مدیر کل جدید صدا و سیمای استان قم با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار مسئولین و مدیر کل جدید صدا و سیمای قم با ابراز تأسف از خودباختگی برخی نهادها فرمودند: باید در برابر تبلیغات دشمنان مانند مسئله حجاب بایستیم و ضعف نشان ندهیم. حجاب اینک به نماد اسلام تبدیل شده است.

1596 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار اعضای هیئت علمی همایش میراث علمی و معنوی حضرت زهرا سلام الله علیها با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

 آیت الله العظمی مکارم شیرازی سهشنبه در حاشیه دیدار اعضای هیئت علمی همایش میراث علمی و معنوی حضرت زهرا ـ س ـ از عملکرد صدا و سیما در تعامل با حوزه علمیه قم انتقاد کردند.

1545 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار مسئولین وزارت بهداشت و رفاه خانواده بنگلادش با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

 آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار مسئولین اداره بهداشت و تنظیم خانواده کشور بنگلادش، خانواده را سنگ بنای جامعه عنوان کردند و فرمودند: مسلمانان باید جمعیتی عالم، ثروتمند و سالم داشته باشند تا بتوانند در دنیا پیشرفت کنند.

1609 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدارهیأت بررسی مسایل صندوق‌های قرض‌الحسنه کشور با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله ناصر مکارم شیرازی روز سهشنبه در دیدار هیأت بررسی مسایل صندوقهای قرضالحسنه کشور، ثواب قرضالحسنه را همانند شهادت و جهاد در راه خدا دانسته و ثوابش را بیشتر از انفاق عنوان فرمودند.

1718 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار رئیس و هیئت رئیسه مجلس با آیت الله العظمی مکارم شیرازی
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

صبح روز جمعه آقای حدادعادل رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه هیئت رئیسه مجلس، با معظم له دیدار کردند.

در این دیدار آیت الله العظمی مکارم شیرازی فرمودند: مجلس هفتم شورای اسلامی عاقلانه و حساب شده کار کرد و الحمدالله بهانه را از دست مخالفین گرفته است.

1608 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با مسئولان مؤسسه قرض الحسنه بسیجیان
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی روز سهشنبه با مسئولان مؤسسه قرضالحسنه بسیجیان دیدار فرمودند. معظم له در این دیدار فرمودند: قرضالحسنه نهاد مردمی است و باید همچنان مردمی بماند اما باید نامحرمان را بیرون کنید وگرنه آبروی تمام قرضالحسنهها خواهد رفت.

1768 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با فراکسیون زنان مجلس شواری اسلامی
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی روز دوشنبه در دیدار اعضای فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفتند: همان طور که در حل مشکل ترافیک با تصمیمگیری و اراده موقعیتهایی کسب شده است، در همه مسائل با عزم، اراده، تصمیم و اعتقاد و ایمان میتوان جلوی مفاسد را گرفت.

1585 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار مسؤولان سازمان امور مالیاتی کشور با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی چهارشنبه شب با رییس و معاونین سازمان امور مالیاتی کشور دیدار فرمودند.
در این دیدار معظم له ریخت و پاشهای صورت گرفته توسط ادارات دولتی را مد نظر قرار داده و متذکر شدند: در برخی روزنامهها مطالبی منتشر میشود که برای مردم ایجاد یأس میکند. به عنوان مثال فلان وزارتخانه و فلان وزیر برای داخل دکوراسیون وزارتخانه خود چند صد میلیون تومان خرج کرده و یا در افتتاح فلان تشکیلات یک میلیارد خرج کرده است، اینها آثار منفی دارد.

1604 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با تعدادی از نوجوانان بی سرپرست بم
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار جمعی از نوجوانان و جوانان بیسرپرست شهرستان زلزلهزده بم، غم و اندوه را موجب قوی و محکم شدن و ایجاد توانمندی در انسانها دانستند.
ایشان با ابراز خرسندی از دیدار جوانان بمی اظهار داشتند: در زندگی همیشه مشکلات بوده و هست و در دنیا کسی را که مشکل نداشته باشد، پیدا نخواهید کرد. امیر مؤمنان علی ـ ع ـ میفرمایند: زندگی دنیا برای پیغمبران و اولیای خدا توأم با مشکلات و ناراحتی بوده است.

1616 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با آقای ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی روز جمعه در دیدار رئیس سازمان صدا و سیما فرمودند: ما در مقابل غرب نباید حالت تدافعی به خود بگیریم و اصولاً در تمام تهاجمات فرهنگی حالت دفاعی نتیجه قابل توجهی ندارد. ما باید برای یک تهاجم فرهنگی علیه غرب برنامهریزی کنیم. زیرا آنها نقاط ضعف بسیاری در فرهنگ، آداب و رسوم، زندگی اجتماعی، خانواده و عواطف دارند.
معظم له با اشاره به آمار موجود از وضعیت بحران در غرب یادآور شدند: در یکی از آمارها آمده بود که در غرب نزدیک به 27 درصد از مردان، زنان خود را کتک میزنند و این خودش آماری است که میتوان در برابر ایرادهایی که به ما میگیرند آمار خشونت آنها ارائه و تبلیغ شود و یا به عنوان مثال آمار فرزندان نامشروع در انگلستان یک آمار بالایی است و بعد هم خودشان اعلام خطر کرده بودند، نه از جهت اینکه پایبند مشروع و نامشروع هستند بلکه گفته بودند در پروندههای جنایی غالباً رد پای فرزندان نامشروع دیده میشود، که این مسائل موضوع خوبی برای رسانهها و محققین است.

1528 تعداد بازدیدکنندگان: 1383/05/11 تاریخ انتشار:
بیانات معظم له در اولین گردهمایى شوراهاى حل اختلاف استان قم
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى(مدظله العالى) در اوّلین گردهمایى شوراى حل اختلاف استان قم بعد از گزارشى که حجّة الاسلام و المسلمین آقاى طالبى تقدیم کردند، فرمودند:

1554 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار دبیر، قائم مقام و اعضاى حزب موتلفه اسلامى استان قم با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

به مناسبت سالگرد 26 خرداد سالروز شهادت شهداى موتلفه اسلامى دبیر، قائم مقام و اعضاى حزب موتلفه اسلامى استان قم با حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى دیدار نمودند. در این دیدار آقایان عرب و خرسند گزارشى از فعّالیّت هاى موتلفه اسلامى را به حضور معظم له ارائه نمودند سپس معظم له بیاناتى ایراد فرمودند که گزیده آن به قرار ذیل مى باشد:

1567 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنى و هیئت همراه با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

در این دیدار حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى با تقدیر از خدمات تربیت بدنى در سطح کشور، بر ارتقاء کمّى و کیفى ورزش، آمیخته با معیارهاى اسلامى تأکید کردند.

1472 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
نامه تشکرآمیز رئیس سازمان صدا و سیما از معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

رئیس سازمان صداوسیما با انتشار نامهای از حسن توجه و همکاری آیتالله العظمی مکارم شیرازی با رسانه ملی در ماه رمضان تقدیر کرد.

1678 تعداد بازدیدکنندگان: 1383/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با فرستاده ویژه وزیر آموزش و پرورش
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار فرستاده ویژه وزیر آموزش و پرورش، ابراز داشتند: نباید سوژه به دست دشمنان دهیم.

1500 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار اعضاى کنگره بزرگداشت حضرت معصومه(سلام الله علیها) با حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازی
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى در این دیدار ضمن ابراز خرسندى از برپایى کنگره آستان مقدس حضرت معصومه(س) و پیشینه قم فرمودند: این کار مى بایست قبل از این مى شد و حالا هم هر کجا جلوى ضرر را بگیریم به نفع ماست.

1641 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری تبلیغات منفی بر ضد دانشجویان را سیاسی خواندند و فرمودند: دانشجویان برای جذب حقایق دینی آمادهاند ولی بعضیها نمیخواهند این آمادگی را بازگو کنند.

1699 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
کمک اهدائی آیت الله العظمی مکارم شیرازی به کمیته امداد تحویل شد
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى با دعوت از سرپرست کمیته امداد امام خمینى(ره) استان قم مبلغ 300 میلیون ریال طى دو فقره چک جهت کمک به زلزله زدگان بم به ایشان تحویل دادند.

1805 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
تعداد صفحات : 122