پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
دیدار مسؤولان سازمان امور مالیاتی کشور با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی چهارشنبه شب با رییس و معاونین سازمان امور مالیاتی کشور دیدار فرمودند.
در این دیدار معظم له ریخت و پاشهای صورت گرفته توسط ادارات دولتی را مد نظر قرار داده و متذکر شدند: در برخی روزنامهها مطالبی منتشر میشود که برای مردم ایجاد یأس میکند. به عنوان مثال فلان وزارتخانه و فلان وزیر برای داخل دکوراسیون وزارتخانه خود چند صد میلیون تومان خرج کرده و یا در افتتاح فلان تشکیلات یک میلیارد خرج کرده است، اینها آثار منفی دارد.

1852 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با تعدادی از نوجوانان بی سرپرست بم
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار جمعی از نوجوانان و جوانان بیسرپرست شهرستان زلزلهزده بم، غم و اندوه را موجب قوی و محکم شدن و ایجاد توانمندی در انسانها دانستند.
ایشان با ابراز خرسندی از دیدار جوانان بمی اظهار داشتند: در زندگی همیشه مشکلات بوده و هست و در دنیا کسی را که مشکل نداشته باشد، پیدا نخواهید کرد. امیر مؤمنان علی ـ ع ـ میفرمایند: زندگی دنیا برای پیغمبران و اولیای خدا توأم با مشکلات و ناراحتی بوده است.

1840 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با آقای ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی روز جمعه در دیدار رئیس سازمان صدا و سیما فرمودند: ما در مقابل غرب نباید حالت تدافعی به خود بگیریم و اصولاً در تمام تهاجمات فرهنگی حالت دفاعی نتیجه قابل توجهی ندارد. ما باید برای یک تهاجم فرهنگی علیه غرب برنامهریزی کنیم. زیرا آنها نقاط ضعف بسیاری در فرهنگ، آداب و رسوم، زندگی اجتماعی، خانواده و عواطف دارند.
معظم له با اشاره به آمار موجود از وضعیت بحران در غرب یادآور شدند: در یکی از آمارها آمده بود که در غرب نزدیک به 27 درصد از مردان، زنان خود را کتک میزنند و این خودش آماری است که میتوان در برابر ایرادهایی که به ما میگیرند آمار خشونت آنها ارائه و تبلیغ شود و یا به عنوان مثال آمار فرزندان نامشروع در انگلستان یک آمار بالایی است و بعد هم خودشان اعلام خطر کرده بودند، نه از جهت اینکه پایبند مشروع و نامشروع هستند بلکه گفته بودند در پروندههای جنایی غالباً رد پای فرزندان نامشروع دیده میشود، که این مسائل موضوع خوبی برای رسانهها و محققین است.

1715 تعداد بازدیدکنندگان: 1383/05/11 تاریخ انتشار:
بیانات معظم له در اولین گردهمایى شوراهاى حل اختلاف استان قم
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى(مدظله العالى) در اوّلین گردهمایى شوراى حل اختلاف استان قم بعد از گزارشى که حجّة الاسلام و المسلمین آقاى طالبى تقدیم کردند، فرمودند:

1744 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار دبیر، قائم مقام و اعضاى حزب موتلفه اسلامى استان قم با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

به مناسبت سالگرد 26 خرداد سالروز شهادت شهداى موتلفه اسلامى دبیر، قائم مقام و اعضاى حزب موتلفه اسلامى استان قم با حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى دیدار نمودند. در این دیدار آقایان عرب و خرسند گزارشى از فعّالیّت هاى موتلفه اسلامى را به حضور معظم له ارائه نمودند سپس معظم له بیاناتى ایراد فرمودند که گزیده آن به قرار ذیل مى باشد:

1747 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنى و هیئت همراه با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

در این دیدار حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى با تقدیر از خدمات تربیت بدنى در سطح کشور، بر ارتقاء کمّى و کیفى ورزش، آمیخته با معیارهاى اسلامى تأکید کردند.

1665 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
نامه تشکرآمیز رئیس سازمان صدا و سیما از معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

رئیس سازمان صداوسیما با انتشار نامهای از حسن توجه و همکاری آیتالله العظمی مکارم شیرازی با رسانه ملی در ماه رمضان تقدیر کرد.

1850 تعداد بازدیدکنندگان: 1383/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار معظم له با فرستاده ویژه وزیر آموزش و پرورش
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار فرستاده ویژه وزیر آموزش و پرورش، ابراز داشتند: نباید سوژه به دست دشمنان دهیم.

1695 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار اعضاى کنگره بزرگداشت حضرت معصومه(سلام الله علیها) با حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازی
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى در این دیدار ضمن ابراز خرسندى از برپایى کنگره آستان مقدس حضرت معصومه(س) و پیشینه قم فرمودند: این کار مى بایست قبل از این مى شد و حالا هم هر کجا جلوى ضرر را بگیریم به نفع ماست.

1842 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی شنبه در دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فنآوری تبلیغات منفی بر ضد دانشجویان را سیاسی خواندند و فرمودند: دانشجویان برای جذب حقایق دینی آمادهاند ولی بعضیها نمیخواهند این آمادگی را بازگو کنند.

1942 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/05/11 تاریخ انتشار:
کمک اهدائی آیت الله العظمی مکارم شیرازی به کمیته امداد تحویل شد
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى با دعوت از سرپرست کمیته امداد امام خمینى(ره) استان قم مبلغ 300 میلیون ریال طى دو فقره چک جهت کمک به زلزله زدگان بم به ایشان تحویل دادند.

2039 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار رئیس علماى ساحل عاج با حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

صبح روز شنبه آقاى ادریس رئیس علماى ساحل عاج و هیئت همراه با آیة الله العظمى مکارم شیرازى دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیة الله العظمى مکارم شیرازى مهمترین عامل گسترش اسلام در خارج از کشور را تأسیس مدارس علوم دینى بر شمرده و فرمودند: ما در ایران هم به ائمه جمعه بارها گفته ایم که درصدد تأسیس و تقویت حوزه هاى علمیه در مناطق خود باشند.

1859 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار هیئت احکام شرعى دیوان ملکى کویت و شیخ الاسلام کشور آلبانی با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار با آقاى دکتر خالد مذکور عبدالله المذکور رئیس هیئت احکام شرعى و هیئت همراه و همچنین شیخ الاسلام کشور آلبانی، با اشاره به حدیثى که قم را مرکز انتشار علوم به سراسر جهان معرفى مى کند فرمودند اکنون زمان تحقق آن فرا رسیده و این شهر با بیش از دویست مرکز اسلامى و تحقیقى در زمینه هاى مختلف تفسیر قرآن، قضا، حکم و فلسفه و تبلیغ مشغول فعالیت است.

1970 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار دانشجویان انجمن هاى اسلامى سراسر کشور با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

معظّم له در این دیدار با اشاره به مقارنت شهادت پیشواى مکتب شیعه امام صادق(علیه السلام) با روز وحدت حوزه و دانشگاه فرمودند: اسلام دین فکر و اندیشه است لذا خداوند در قرآن مجید به پیغمبر اکرم(صلى الله علیه وآله) دستور مى دهد که به مؤمنان بگو «أن تقوموا لله مثنى و فرادى ثم تتفکّروا; قیام کنید براى خدا و فکر و اندیشه خودتان را بکار بیندازید».

1828 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
بازدید حضرت آیت الله مکارم شیرازى (مدظله) از مجتمع بزرگ آموزشى شهرک طلاّب مهدیه
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى ضمن بازدید از بخشى هاى مختلف شهرک طلاب حوزه علمیه قم و مرکز بزرگ آموزشى این شهرک، ضمن اداى نماز جماعت، افطار را در جمع فرهنگیان این مجتمع صرف نمودند. در ادامه این بازدید معظم له ضمن ایراد سخنان کوتاهى با بیان اهمّیّت تعلیم و تربیت فرمودند: (همه مسائل انسانى براى این است که انسان خلیفة الله فى الارض شود بنابراین باید تمام نیروها در این راه بسیج شوند.

1746 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار هفتگى معظّم له با اقشار مختلف مردم
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى در این دیدار ضمن اشاره به نزدیکى ماه مبارک رمضان فرمودند هدف از بعثت پیامبران همان خیرى است که در قرآن به آن تأکید شده است: هو الذى بعث فى الامین رسولا منهم یتلوا علیهم آیاته و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمة و ان کانوا من قبل لفى ظلال مبین(1) پیامبران براى تعلیم و تربیت آمدند و بشر تربیت نمى شود مگر در سایه تعلیمات انبیاء که بدون آن در ضلالت و گمراهى آشکار هستند.

1785 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
مصاحبه آیت اللّه العظمى مکارم شیرازى با هفته نامه آلمانى اشپیگل
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیة اللّه العظمى مکارم شیرازى در جواب به این سؤال خبرنگار این هفته نامه که در بین دانشجویان مخالفین و موافقین امضاى پروتکل وجود دارد آیا در شهرهاى مذهبى و بین طلاّب نیز مخالفین و موافقین وجود دارد; فرمودند:

1975 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار سردار قالیباف فرمانده کل نیروی انتظامی و تعدادى از فرماندهان با معظم له
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

روز گذشته و به مناسبت هفته بزرگداشت نیروی انتظامی، سردار قالیباف فرمانده محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به همراه جمعی از فرماندهان این نیرو با آیة اللّه العظمى مکارم شیرازى دیدار نمودند. در این دیدار آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به خدمات و جانفشانی های نیروی انتظامی فرمودند:

1930 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
مصاحبه روزنامه کیهان با آیت الله العظمی مکارم شیرازی
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

با سپاس از حضرتعالى که پذیراى این گفت و گو شدید، همان گونه که استحضار دارید در سالیان اخیر نهاد مرجعیت نسبت به دهه گذشته در عرصه سیاست و فرهنگ حضورى ملموس تر و پررنگ تر پیدا کرده است. از سوى دیگر پاره اى از عناصر و جریانات که این حضور را بر نمى تابند، سعى کرده اند که با برخى فضاسازى های منفى، افکار عمومى را نسبت به میزان استحکام دیدگاه هاى مراجع دچار تردید کنند. از جمله محورهاى این تبلیغات القاى ناقص و یک سویه بودن اطلاعات مراجعى است که بر وفق مراد آنها سخن نمى گویند. جنابعالى به عنوان یکى از مراجع فعّال در عرصه موضع گیرى هاى سیاسى و فرهنگى در چند ساله اخیر، اطلاعات و اخبار، على الخصوص در حوزه مقولات سیاسى را از چه کانال هایى کسب مى کنید؟

2127 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى مدظلّه با طلاب بشاگرد
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

فرزندان عزیز من سعى کنید رابطه تان را با حضرت مهدى روز به روز بهتر کنید، اگر مقام محمود و برجسته مى خواهید آن را در نماز شب جستجو کرده و همیشه توکّل بر خدا داشته باشید.

1912 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار آیت الله العظمی مکارم شیرازی با فرماندهان پدافند نیروی هوایی
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

آیة الله العظمى مکارم شیرازى (مدّظله العالى) در دیدار با فرماندهان بخش پدافند نیروى هوایى
ضمن اظهار خوشنودى از این دیدار و توصیه به استفاده از تجارب هشت سال دفاع مقدّس براى دفاع در مقابل دشمنان فرمودند:
از مسائلى که براى نیروهاى مسلح لازم است درباره آن مطالعه کنند، مسئله جنگ هاى پیغمبر اکرم(ص) است چرا که ایشان مدیر، مدبّر و فرمانده اى قوى بودند، چون توانستند در تمام جبهه ها پیشرفت کنند و در هیچیک از جبهه ها ارتش اسلام شکست نخورد. و شکست ظاهرى جنگ احد درسى شد براى تمام جبهه ها و نشان داد راه پیروزى بر دشمن کدام است.

1880 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار حضرت آیت الله العظمى مکارم شیرازى با عده ای از جوانان پاکستانى
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى ضمن ابراز خشنودى از دیدار با جوانان پاکستانى فرمودند: من وقتى علاقه برادران و خواهران پاکستانى را به اهل بیت(علیه السلام) مى بینم بسیار لذّت مى برم. معظم له ضمن تأکید بر اتّحاد در مقابل دشمنان فرمودند:

 

2136 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار آیت الله العظمى مکارم شیرازى با دانشجویان و دانش پژوهان شیرازی
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

در این دیدار حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى با اشاره به موقعیت کنونى جهان اسلام فرمودند حرکتى به سوى شناخت اسلام پیدا شده و بسیارى از عزیزانى که از سفرهاى خارج مخصوصاً از آمریکا آمده اند مى گویند بعد از حادثه سپتامبر که تمام دستگاه هاى تبلیغاتى غرب بر ضد اسلام به راه افتاده و مردم آن سامان مطالعه شان در مورد اسلام بیشتر شده است.

2037 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
بیانات آیت اللّه العظمى مکارم شیرازى در دیدار هفتگى با اقشار مختلف مردم
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

روز گذشته تعدادى از مدیران ارشد نیروى زمینى سپاه، برادران مرکز آموزش نیروى دریایى سپاه قم، خواهران و برادران کمیته امداد اردکان یزد، خواهران و برادران دانشگاه زابل، دانشجویان خواهر دانشگاه سیستان و بلوچستان و همچنین تعدادى از مسئولین نیروى دریایى سپاه از مرکز آموزش منتظران شهادت با حضرت آیة اللّه العظمى مکارم شیرازى مدّظلّه العالى دیدار کردند.
معظمّ له با ابراز خوشنودى از این ملاقات فرمودند:
وقتى من گروه هاى امثال شما را ملاقات مى کنم به آینده امیدوار مى شوم و معتقدم با بودن این گروه هاى معتقد، مؤمن و مخلص انشاالله در آینده مشکلى نخواهیم داشت.
معظم له در ادامه به حدیثى از امام صادق(ع) اشاره کرده و فرمودند:

2005 تعداد بازدیدکنندگان: 1383/05/11 تاریخ انتشار:
دیدار حجّت الاسلام موسوى لارى وزیر کشور با آیة الله العظمى مکارم شیرازى
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

معظّم له در این دیدار با اشاره به بحرانى و ناامن بودن دنیاى امروز فرمودند باید با درایت و تدبیر قدم برداشت، امروز شرایطى به وجود آمده که خیلى شعارها کارساز نیست.
ایشان ضمن خطرناک خواندن حضور آمریکا به بهانه از میان برداشتن صدام فرمودند:

2174 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار آیت اللّه العظمى مکارم شیرازى با کارآموزان مرکز آموزش قضات
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

در این دیدار پس از ارائه گزارشى از عملکرد آن نهاد توسط حجة الاسلام یزدى، معظّم له ضمن ابراز خوشنودى از این ملاقات، طى بیاناتى فرمودند
شما عزیزان در یک بخش کلیدى و بسیار مهم در جامعه اسلامى مشغول فعالیّت هستید به همین جهت در این فرصت کوتاه لازم مى دانم نکاتى را خدمت شما عزیزان عرض کنم

2140 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار آقاى حاجى وزیر آموزش و پرورش با آیة الله العظمى مکارم شیرازى مدظله
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

معظّم له در این دیدار با اشاره به اهمیّت و حساسیّت آموزش و پرورش و اثر تأثیرگذارى آن در حال و آینده کشور فرمودند در شرایط خاصّ زمانى و مکانى قرار داریم که مورد هجمه، و تحقیر و تخریب از خارج و برخى افراد از داخل قرار داریم.

2115 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
دیدار جمعى از فرماندهان سپاه با آیة الله العظمى مکارم شیرازى
از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

حضرت آیة الله العظمى مکارم شیرازى (مد ظله) در دیدار با مسئولین سپاه پاسداران فرمودند
چهره هاى مصمّم و نورانى شما را که مى بینم به آینده امیدوارتر مى شوم. ما در شرایطى قرار داریم که انبوه مشکلات در داخل و خارج وجود دارد، البته اعتراف به مشکلات به این معنى نیست که حالت انفعالى به خودمان بگیریم، بلکه براى این است که آماده مقابله با آنها باشیم

2080 تعداد بازدیدکنندگان: 1382/04/11 تاریخ انتشار:
تعداد صفحات : 126