2. چرا جوانان از مجامع دینى گریزانند؟

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
پاسخ به پرسش های مذهبی
3. سوء استفاده از تعدّد زوجات چگونه کنترل شود؟بخش هفتم / سؤالات گوناگون

سؤال: چه عامل و یا عواملى سبب شده است که گروهى از جوانان از شرکت در مجامع دینى خوددارى کنند و آیا وقت آن نشده که براى رفع این مشکل بزرگ اقدامى شود؟ این مشکل را از چه راهى باید حل کرد و براى توجّه دادن جوانان به مجامع دینى، چه راهى را باید انتخاب نمود؟
 
پاسخ: به عقیده ما فاصله گرفتن بسیارى از جوانان از مجامع دینى عوامل متعدّدى دارد که از همه مهمتر دو عامل است:
اوّل تبلیغات مسمومى است که عمّال بیگانه از مدّتها پیش در میان جوانان ما کرده اند و آنها را نسبت به جوامع دینى و روحانیّت بدبین ساخته اند و حقایق را طور دیگرى در نظر آنها جلوه داده اند.
دوّم عدم انضباط در بعضى از جلسات دینى و عدم رعایت اصول صحیح سخنرانى و تبلیغات دینى در بعضى از این مجامع، بطورى که بتواند افکار تشنه جوانان تحصیل کرده را با تبلیغات عالى و ارزنده اسلام سیراب نماید. این دو موضوع دست به دست هم داده و بسیارى از جوانان ما را از این مجامع فرارى ساخته است.
ولى خوشبختانه در سالهاى اخیر اکثر جوانان ما بیدار شده اند و به سوء نیّت بیگانگان که در میان آنها سمپاشى مى کردند پى برده اند. لذا در بسیارى از جلسات دینى اکثریّت یا قسمت مهمّى را جوانان ما تشکیل مى دهند و ما خود از نزدیک شاهد و ناظر این گونه جلسات بوده و هستیم.
در قسمت دوّم نیز تدابیرى اتّخاذ شده، هم اکنون مبلّغین ورزیده اى که به زبان روز آشنا باشند و بتوانند عقده هاى روحى جوانان را با منطق صحیح اسلامى بگشایند کم نیستند، اگر چه اعتراف مى کنیم که تعداد آنها به اندازه احتیاجات امروز ما نیست.

 

 

3. سوء استفاده از تعدّد زوجات چگونه کنترل شود؟بخش هفتم / سؤالات گوناگون
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma