2. چرا جوانان از مجامع دینى گریزانند؟

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
پاسخ به پرسش های مذهبی
بخش هفتم / سؤالات گوناگون 3. سوء استفاده از تعدّد زوجات چگونه کنترل شود؟

سؤال: چه عامل و یا عواملى سبب شده است که گروهى از جوانان از شرکت در مجامع دینى خوددارى کنند و آیا وقت آن نشده که براى رفع این مشکل بزرگ اقدامى شود؟ این مشکل را از چه راهى باید حل کرد و براى توجّه دادن جوانان به مجامع دینى، چه راهى را باید انتخاب نمود؟
 
پاسخ: به عقیده ما فاصله گرفتن بسیارى از جوانان از مجامع دینى عوامل متعدّدى دارد که از همه مهمتر دو عامل است:
اوّل تبلیغات مسمومى است که عمّال بیگانه از مدّتها پیش در میان جوانان ما کرده اند و آنها را نسبت به جوامع دینى و روحانیّت بدبین ساخته اند و حقایق را طور دیگرى در نظر آنها جلوه داده اند.
دوّم عدم انضباط در بعضى از جلسات دینى و عدم رعایت اصول صحیح سخنرانى و تبلیغات دینى در بعضى از این مجامع، بطورى که بتواند افکار تشنه جوانان تحصیل کرده را با تبلیغات عالى و ارزنده اسلام سیراب نماید. این دو موضوع دست به دست هم داده و بسیارى از جوانان ما را از این مجامع فرارى ساخته است.
ولى خوشبختانه در سالهاى اخیر اکثر جوانان ما بیدار شده اند و به سوء نیّت بیگانگان که در میان آنها سمپاشى مى کردند پى برده اند. لذا در بسیارى از جلسات دینى اکثریّت یا قسمت مهمّى را جوانان ما تشکیل مى دهند و ما خود از نزدیک شاهد و ناظر این گونه جلسات بوده و هستیم.
در قسمت دوّم نیز تدابیرى اتّخاذ شده، هم اکنون مبلّغین ورزیده اى که به زبان روز آشنا باشند و بتوانند عقده هاى روحى جوانان را با منطق صحیح اسلامى بگشایند کم نیستند، اگر چه اعتراف مى کنیم که تعداد آنها به اندازه احتیاجات امروز ما نیست.

 

 

بخش هفتم / سؤالات گوناگون 3. سوء استفاده از تعدّد زوجات چگونه کنترل شود؟
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma