خروج ارز و پیامدهاى منفى آن

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
بازاریابى شبکه اى یا کلاهبردارى مرموز
فصل ششم : پرسش ها و پاسخ ها   عوارض منفى اجتماعى و اقتصادى

راستى هیچ فکر کرده اید که این دایه هاى مهربانتر از مادر چقدر ارز از کشور خارج مى کنند، و این کار چه پیامدهاى خطرناکى در پى دارد؟

باز هم به گزارش محرمانه اداره کلّ اطّلاعات یکى از استان ها توجّه کنید:

«تاکنون بیش از 150 نفر از فعّالین شرکت... که به سرگروهى رسیده اند شناسایى شده، و میزان افراد درگیر در این بازى، و مقدار ارز خروجى از کشور به شرح ذیل مى باشد:

حداقلّ افراد درگیر    163950=150×1093

حداکثر افراد درگیر   492000=150×3280

حداقل ارز خارج شده   800/535/6 دلار=163950×40 دلار

حداکثر ارز خارج شده   000/680/19 دلار=492000×40 دلار

توضیح این که هر فرد که به سرگروهى برسد حداقل 1093، و حداکثر 3280 نفر را درگیر این بازى مى کند.

پیامدهاى منفى خروج ارز، مخصوصاً هنگامى که معادل آن چیز با ارزشى وارد کشور نشود، بر هیچ انسان آگاه و مطّلعى پوشیده نیست، به ویژه اگر این سرمایه کلان به جیب دشمنان در حال جنگ با اسلام و مسلمین واریز شود،(1) و صرف تهیّه سلاح گردد. و طبعاً هر مقدار که مبلغ ارز خارج شده بالاتر رود،خطرات آن هم بیشتر مى باشد.

مدیر اداره روابط عمومى بانک مرکزى در گفتگوى تلفنى خود با برنامه فقه و زندگى رادیو معارف اعلان کرد که بر اثر شدّت فعالیّت شرکت هاى مرموز اقتصادى مورد بحث در کشور آلبانى، و خروج ارز بصورت گسترده، حکومت آن کشور سقوط کرد!»

با توجّه به آنچه گذشت، آیا تردیدى براى خوانندگان عزیز باقى مى ماند که شرکت هاى مورد بحث کلاهبرداران بزرگى هستند که قمارخانه اى جهانى براى غارت اموال ملّت ها تحت نام بازاریابى شبکه اى درست کرده اند؟

البتّه ادلّه اصلى حرمت این نوع فعالیّت ها، همان پنج دلیل است. و مسأله خروج ارز تأییدى بر آن مى باشد. لذا فعالیّت شرکت هاى مشابه داخلى نیز بدون شک نامشروع و مضرّ به حال اجتماع و اقتصاد کشور است; هر چند مشکل خروج ارز نداشته باشند.


1 . دکتر احمد سعیدى، کارشناس اقتصادى، با اشاره به فعالیّت قمارگونه و کاذب شرکت هاى اینترنتى مشابه گلدکوئست، گفت: «منشأ و ماهیّت و تفکّر هدایت این شرکت ها صهیونیستى است; زیرا هیأت مدیره و عوامل اصلى آنها، سرمایه گذاران عمده در سرزمین هاى اشغالى فلسطین هستند، و نقش حمایتى از این رژیم را دنبال مى کنند!»

وى افزود: «باید با دادن هشدارهاى لازم به مردم، آنان را از عواقب سرمایه گذارى در این شرکت ها آگاه ساخت» (روزنامه جمهورى اسلامى، مورّخ 26/7/1383).

طبق گزارش روزنامه کیهان، مورّخ 23/4/83 معاون اوّل دادستان کلّ کشور نیز معتقد است که سر کیسه کردن کشورهاى جهان سوم همواره راهکارى سرشار از سود براى صهیونیست ها بوده، و آنها که همواره در پى کسب منافع بیشتر براى خود هستند، همیشه سعى در به استضعاف کشاندن ملّت هاى جهان سوم داشته اند».

فصل ششم : پرسش ها و پاسخ ها   عوارض منفى اجتماعى و اقتصادى
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma