مقدمه چاپ پنجم

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
عاشورا: ریشه ها، انگیزه ها، رویدادها، پیامدها

در پى استقبال خوانندگان از این کتاب، که موجب شد ـ بحمدالله ـ در مدت دو سال، سه بار تجدید چاپ شود، نیاز به نگاهى دوباره و رفع پاره اى از نواقص ضرورى به نظر مى رسید. به ویژه آنکه در طى این دو سال، پیشنهادها و نقطه نظرهایى نیز از خوانندگان و اندیشمندان براى تکمیل این کتاب مطرح شد; از جمله آنکه پیشنهاد شد بخش هاى مربوط به اصحاب امام حسین(علیه السلام)به صورت گسترده ترى مورد بحث قرار گیرد و همچنین حوادث پس از کربلا: اسارت خاندان اهل بیت(علیهم السلام)، حضور آنان در کوفه و شام، بررسى نقطه نظرات ورود اهل بیت(علیهم السلام) به کربلا در اربعین، و مراجعت آنان به مدینه نیز تدوین گردد، تا خوانندگان را از مراجعه به دیگر کتاب ها تا حدّ زیادى بى نیاز سازد. ما نیز با استقبال از این پیشنهادهاى ارزشمند، خواسته هاى صاحب نظران را عملى کرده و در نتیجه بیش از یکصد صفحه دیگر بر این کتاب افزوده شد.

در پایان لازم مى دانیم از اندیشمند توانا و مخلص جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ احمد قدسى سپاس ویژه اى داشته باشیم که با دقت فراوان از ابتدا تا انتهاى کتاب را مطالعه کرده، ملاحظاتى را یادداشت و در اختیار ما قرار داده اند که در تجدیدنظر مورد توجه قرار گرفت.

از همه این عزیزان و اندیشمندان تشکّر و سپاسگزارى نموده، توفیق بیش از پیش آنان را از خداوند بزرگ مسألت داریم و همچنان از نقطه نظرات دیگر اندیشمندان وهمه خوانندگان گرامى استقبال مى نماییم.

سعید داودى ـ مهدى رستم نژاد

فروردین 1387

ربیع الاول 1429

 

12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma