پیشگفتار

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
بازاریابى شبکه اى یا کلاهبردارى مرموز
فصل اوّل : پیشینه شرکت هاى اقتصادى مرموز   بازاریابى شبکه اى(Network Marketing) یا کلاهبردارى مرموز

عنوان هایى همچون «بدون دردسر صاحب 000/30 دلار شوید!»، «بازاریابى جهانى با درآمد عالى!»، «آیا به دست آوردن 640/116 دلار تحوّلى در زندگیتان ایجاد نمى کند؟»، «هدیه طلائى» «کارگشا»، «شما هم مى توانید در یک شب 000/000/20 تومان پول حلال به دست آورید!» مخصوصاً هنگامى که چهره واقعى خود را تحت جملات و نام هاى مقدّسى همچون «طرح ملّى باقیات صالحات»، «هماى رحمت»، «امیدآوران ابتسام»، «طرح پیوند و همکارى»، «شجره انفاق»، «خیراندیشان جوان»، «کارگشاى انصار الموحّدین» و مانند آن پنهان نماید، هر انسانى را وسوسه مى کند.

عدّه اى، که تعداد آنها کم نیست، در مقابل چنین وسوسه هایى مقاومت نموده، و با تفکّر و اندیشه پیرامون ماهیّت واقعى این نوع مؤسّسات فریبکار، یا با مشورت با کسانى که پیرامون چنین فعالیّت هاى مرموزى از تجربه وتخصّص کافى برخوردار هستند، یا با مشاهده قربانیان این دام هاى به ظاهر زیبا، اعتنایى به این چراغ سبزها ننموده، و با کنار زدن جملات فریبنده فوق، به ماهیّت واقعى آن پى برده، و خود را آلوده آن نمى کنند. مگر ممکن است فرد با ایمانى بوى تعفّن گناه را استشمام کند، و آلوده آن شود؟

امّا متأسّفانه عدّه اى، که تعداد آنها نیز کم نیست، فریب این جملات زیبا و دروغین را خورده، و بدون اندیشه و تفکّر و مشورت پیرامون آن، عنان از کف داده، و با آرزوى به دست آوردنِ پول هاىِ بادآورده هنگفت، در چنین دام هایى گرفتار مى شوند.

در این نوشتار بر آنیم که، با لطف و عنایت پروردگار، این مؤسّساتِ نا سالمِ اقتصادى، که بطور مرموز به اغفال و فریب و چپاول مردم پرداخته، و هر روز با نام و چهره اى متفاوت در گوشه اى از کشور مشغول فریب مردم، مخصوصاً جوانان فاقد شغل مى شوند، را معرّفى نموده، و نقاب از چهره آنها کنار زده، و ماهیّت اصلى آنان را براى شما خوانندگان محترم آشکار کنیم. تا با روشن شدن هدف اصلى آنان، کسى فریب آنها را نخورد، و در دام آنها گرفتار نشود.

در اینجا لازم مى دانم از تمام عزیزانى که به نوعى در تهیّه این مجموعه مساعدت و همکارى نموده اند، تقدیر و تشکّر نموده، و اجر آنان را از خداوند مهربان طلب نمایم. و از خوانندگان محترم تقاضامندم که ما را از پیشنهادات و انتقادات خویش بى نصیب نگذارند.

به امید روزى که بساط این شرکت هاى مرموز، استعمارى، منافق و کلاهبردار برچیده شود. و اقتصاد، اعتقادِ مردم، سلامت جامعه، و امنیّت کشور از شرّ آنان در امان گردد، که آن روز به خواست خدا دور نیست.

حوزه علمیّه قم

ابوالقاسم علیان نژادى

16/3/1384

فصل اوّل : پیشینه شرکت هاى اقتصادى مرموز   بازاریابى شبکه اى(Network Marketing) یا کلاهبردارى مرموز
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Lotus
Mitra
Nazanin
Titr
Tahoma