پیام حضرت آیت العظمی مکارم شیرازی به همایش حوزه های علمیه و مرجعیت شیعه و قرآن

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

پیام حضرت آیت العظمی مکارم شیرازی به همایش حوزه های علمیه و مرجعیت شیعه و قرآن

برخلاف آنچه دشمنان ما تبلیغ می کنند رابطه مراجع بزرگوار، علمای شیعه و حوزه های علمیه با قرآن مجید آن قدر نزدیک بوده و هست، که جدایی آن ها از هم ممکن نیست

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از هر چیز تشکیل این همایش را به همه دست اندرکاران گرامی و حضار محترم تبریک می‌گویم و امیدوارم نتایج قابل توجهی برای جهان اسلام و شیعه داشته باشد.

برخلاف آنچه دشمنان ما تبلیغ می‌کنند رابطه مراجع بزرگوار، علمای شیعه و حوزه‌های علمیه با قرآن مجید آن‌قدر نزدیک بوده و هست، که جدایی آن‌ها از هم ممکن نیست.

تفاسیر مهمی که علمای شیعه بر قرآن نوشته‌اند و کتاب‌هایی همچون آیات الاحکام که در فقه شیعه جایگاه مهمی دارد و دروس متعددی که در حوزه‌های علمیه به عنوان درس تفسیر همواره برقرار است بهترین شاهدان این مدعاست.

ولی از باب روشنگری و خبررسانی صحیح در مقابل دروغ‌ها و تهمت‌های دشمنان لازم است هر سال این همایش به عنوان یکی از بزرگان شیعه تشکیل و تکرار شود تا حقیقت امر روشن و خلاف‌گویی‌ها فاش گردد.

امسال این همایش ارزشمند به نام مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی، تشکیل یافته تا دیدگاه های علوم قرآنی ایشان مورد بررسی و استفاده قرار گیرد و این سنت حسنه، سال‌های آینده هم به نام علمای بزرگ دیگر شیعه تکرار گردد و مخصوصاً نسل جوان طلاب به اهمیت این امر واقف گردند.

اینجانب بار دیگر لازم می‌دانم که از تمام کسانی که به فکر تشکیل چنین همایش مفید و موثری افتاده‌اند و برای پیاده کردن آن زحمت کشیده‌اند، تشکر وافر نمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

   قم ـ ناصر مکارم شیرازی

    دی ماه 1398


تاریخ انتشار: « 1398/10/09 »
فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 6795