عقائد شیعه باید به نسل نوجوان و جوان آموزش داده شود

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار شیخ شعیب رهبر شیعیان آفریقای جنوبی:

عقائد شیعه باید به نسل نوجوان و جوان آموزش داده شود

دنیای امروز از ماتریالیسم و مادی گرایی خسته شده است، برای اینکه نتیجه مادی گرایی جز خون، قتل و بی اخلاقی چیز دیگری نیست؛ دنیای امروز دنبال مذهبی می گردد که آنها را از لحاظ روحی و معنوی سیراب کند و به عقیده ما آن مذهبی که می تواند در دنیای امروز روح افراد را سیراب کند، مذهب شیعه است

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار شیخ شعیب رهبر شیعیان آفریقای جنوبی بر لزوم تقویت وحدت در میان شیعیان در سراسر جهان تأکید کرده و فرمودند: برای شیعیان دنیا حد و مرزی وجود ندارد، بلکه همه آنها در هر مملکتی که باشند باید دست اتحاد به سوی همدیگر دراز کنند.

معظم له بار دیگر ضرورت گسترش گفتمان وحدت میان امت اسلام را مورد توجه قرار دادند و اظهار داشتند: اتحاد شیعیان در آفریقای جنوبی باید روز به روز در میان خودشان و با کشورهای همجوار و اهل سنت آنجا تقویت شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر آموزش عقاید شیعه به نسل نوجوان و جوان عنوان کردند: عقاید شیعه، عقایدی است که از ائمه معصومین(ع) به ما رسیده است و باید از دوران کودکی به فرزندان آموزش داده شود.

ایشان ضمن هشدار نسبت به توطئه های شیاطین و بدخواهان امت اسلام و مذهب تشیع خطاب به شیخ شعیب رهبر شیعیان آفریقای جنوبی گفتند: شما به عنوان رییس شیعیان آفریقای جنوبی تنها از طریق نامه با دیگر شیعیان تماس نگیرید، بلکه باید در میان آنها حاضر شوید و حقایق را بیان کنید، زیرا اگر حضور در کار نباشد، شیاطین و بدخواهان توطئه افکنی می کنند.

معظم له در ادامه مذهب تشیع را برترین مذهب در دنیا خواندند و با بیان اینکه مذهب شیعه روح افراد تشنه معنویت را سیراب می کند، تصریح کردند: دنیای امروز از ماتریالیسم و مادی گرایی خسته شده است، برای اینکه نتیجه مادی گرایی جز خون، قتل و بی اخلاقی چیز دیگری نیست؛ دنیای امروز دنبال مذهبی می گردد که آنها را از لحاظ روحی و معنوی سیراب کند و به عقیده ما آن مذهبی که می تواند در دنیای امروز روح افراد را سیراب کند، مذهب شیعه است.

ایشان خاطرنشان کردند: ما با اهل سنت باید متحد باشیم، گرچه با آنها در عقاید اختلاف نظر داریم، اما نباید فراموش کنیم که آنچه امروز می تواند روح تشنگان به مذهب را سیراب کند، تعلیمات مذهب شیعه است و همین که ما عقاید شیعه را تبلیغ کنیم، کافی است.

ایشان با بیان اینکه جمع میان تبلیغ عقاید شیعه و حفظ وحدت با اهل سنت احتیاج به لطافت و مهارت های بسیاری دارد، فرمودند: فعالان این عرصه باید از مهارت کافی برخوردار باشند تا جلوی تناقض ها و تفرقه ها گرفته شود؛ شما می توانید از جمهوری اسلامی کمک بگیرید تا عقاید شیعه روز به روز تبلیغ شود و گسترش یابد.

ایشان با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) مبنی بر اینکه «مردم را با غیر زبانتان به سوی دین دعوت کنید» ابراز داشتند: تبلیغ عقاید شیعه باید از طریق عمل صورت بگیرد، یعنی شیعیان باید با امانت، صداقت، درستکاری، اخلاق خوب و محبت سایر افراد را به سوی مذهب خود دعوت کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان ضمن آرزوی توفیقات روز افزون برای شیعیان آفریقای جنوبی فرمودند: بنده برای موفقیت شما بسیار دعا می کنم.


تاریخ انتشار: « 1399/10/25 »
وکالت کاسبی نیست

به مناسبت 7 اسفند؛ روز وکیل مدافع:

وکالت کاسبی نیست

نقش خواجه نصیر الدین طوسی در حفظ مکتب تشیع

به مناسبت 5 اسفند؛ روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس:

نقش خواجه نصیر الدین طوسی در حفظ مکتب تشیع

محبت امیرالمومنین علیه السلام

به مناسبت 13 رجب؛ سالروز ولادت با سعادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام:

محبت امیرالمومنین علیه السلام

شهادت امام جواد علیه السلام

به مناسبت 29 ذیقعده؛ سالروز شهادت امام جواد علیه السلام

شهادت امام جواد علیه السلام

اگر زینب سلام الله علیها نبود

به مناسبت 15 رجب؛ سالروز وفات حضرت زینب سلام الله علیها:

اگر زینب سلام الله علیها نبود

زبان مادری

به مناسبت سوم اسفند؛ روز جهانی زبان مادری:

زبان مادری

برای استقلال رسانه ملی تدبیری اندیشیده شود

معظم له در دیدار رئیس سازمان صدا و سیما:

برای استقلال رسانه ملی تدبیری اندیشیده شود

ماه رجب؛ بهار خودسازی

به مناسبت هلول ماه رجب المرجّب:

ماه رجب؛ بهار خودسازی

ارزشمند ترین میراث امام هادی علیه السلام

به مناسبت سوم رجب؛ سالروز شهادت جانسوز امام هادی علیه السلام:

ارزشمند ترین میراث امام هادی علیه السلام

سيمای امام هادی علیه السلام

به مناسبت 15 ذی الحجه؛ سالروز ولادت امام هادی علیه السلام:

سيمای امام هادی علیه السلام

مولود کعبه

به مناسبت سیزدهم رجب؛ میلاد با سعادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام:

مولود کعبه

داروینیسم

در ردّ نظریه داروین:

داروینیسم

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 4045