وکلا باید ساماندهی شوند | لزوم بهره گیری حداکثری دستگاه قضا از ظرفیت حوزه های علمیه

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار رئیس کل دادگستری استان قم و معاونان:

وکلا باید ساماندهی شوند | لزوم بهره گیری حداکثری دستگاه قضا از ظرفیت حوزه های علمیه

شما در کنار اقیانوس بیکرانی همچون حوزه های علمیه قرار دارید؛ از این ظرفیت برای حل مشکلات حداکثر بهره برداری را داشته باشید

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار رئیس کل دادگستری استان قم و معاونان، با اشاره به جایگاه و موقعیت ویژه دینی، علمی و فرهنگی قم، خاطرنشان کردند: قم شهر اسلام، حرم اهل بیت(علیهم السلام)، پایگاه بزرگ ترین حوزه علمیه جهان اسلام و مرکز فقاهت و مرجعیت است.

ایشان با بیان این که این ویژگی ها به قم صبغه جهانی بخشیده است، تصریح کردند: قم از جهات مختلف زیر ذره بین نگاه ها از داخل و خارج از کشور است، بنابراین از جنبه های گوناگون باید مراقبت کرد.

معظم له اضافه کردند: شهر قم به دلیل مهاجر پذیر بودن از تنوع قومیتی و جمعیتی برخوردار است؛ باید ضمن برنامه ریزی مناسب برای بهره برداری مناسب از این تنوع مراقبت کرد تا آسیب ها به حداقل برسد.

ایشان در ادامه، برخورد قاطع با اشرار و برهم زنندگان نظم و امنیت اجتماعی را مطالبه مردم و شهروندان از مسؤولان قضایی قم عنوان کردند و گفتند: هرچند تعداد اینها کم است، اما باید با آنها برخورد کرد؛ ضمن این که باید مراقب بود تا به کسی ظلمی نشود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود توصیه های مهمی خطاب به رئیس کل جدید دادگستری استان قم ارائه کردند و گفتند: شما در کنار اقیانوس بیکرانی همچون حوزه های علمیه قرار دارید، از این ظرفیت برای حل مشکلات حداکثر بهره برداری را داشته باشید.

معظم له همچنین به برخی مشکلات قضایی که از قدیم وجود داشته و اکنون در حال رفع شدن است، اشاره و تصریح کردند: در برخی از پرونده ها اولیای دم نه قصاص می کردند و نه گذشت؛ به همین دلیل فرد سال ها در زندان می ماند؛ ما گفتیم باید برنامه ای باشد که یا قاتل را قصاص کنند و یا این که با قرار وثیقه و کفالت آزاد شود. اینها را باید مراقبت کرد تا خدایی ناکرده کسی بی دلیل به زندان نرود.

ایشان همچنین به موضوع اطاله دادرسی در برخی پرونده ها اشاره و از این که برخی وکلا با ترفندها و شگردهای خاص باعث می شوند روند رسیدگی به پرونده ها طولانی شود، انتقاد کردند.

معظم له خواستار ساماندهی وکلا شدند و گفتند: هرچند وکلا تحت نظارت مستقیم دستگاه قضا نیستند، اما مردم کار آنها را به پای قوه قضاییه می گذارند، بنابراین باید در این خصوص تدابیری اندیشید و نسبت به ساماندهی آنها اقدام لازم را به عمل آورد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای مسؤولان قضایی کشور و مدیران دادگستری قم، تصریح کردند: کار شما بسیار سنگین و حساس است، امیدواریم بتوانید منشا آثار و برکات باشید و تحولی در این زمینه ایجاد کنید.


تاریخ انتشار: « 1398/06/27 »
واردات بی رویه و قاچاق، تولید داخلی را فلج کرده است

در دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

واردات بی رویه و قاچاق، تولید داخلی را فلج کرده است

توصیه های مهم حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خطاب به نمایندۀ ولی فقیه در امور حج و زیارت

در دیدار حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت صورت گرفت:

توصیه های مهم حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خطاب به نمایندۀ ولی فقیه در امور حج و زیارت

وحدت مهم ترین نیاز امروز جهان اسلام است / سردار سلیمانی شر داعش را از منطقه دفع کرد

معظم له در دیدار جمعی از علمای اهل سنت پاکستان:

وحدت مهم ترین نیاز امروز جهان اسلام است / سردار سلیمانی شر داعش را از منطقه دفع کرد

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 1404