مهره های اصلی دلالان ارزی به عنوان مفسد فی الارض محاکمه شوند | دولت برای تیم اقتصادی خود جهت اصلاح اشتباهات ضرب الاجل تعیین کند

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در ابتدای درس خارج فقه:

مهره های اصلی دلالان ارزی به عنوان مفسد فی الارض محاکمه شوند | دولت برای تیم اقتصادی خود جهت اصلاح اشتباهات ضرب الاجل تعیین کند

حوادثی که در این چند روز درباره مسأله ارز و مسائل اقتصادی واقع شد و به صورت غیر منتظره هر ساعت تغییر و ترقی پیدا کرد نشان داد توطئه جدیدی در کار است. نمی شود به حسب موازین اقتصادی ساعت به ساعت ارز ترقی کند و حتما دستی پشت آن وجود دارد، منافقان داخلی با کمک اربابان خارجی دست به دست هم دادند که کشور را به آشوب بکشند و اقتصاد مملکت را فلج کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ابتدای سخنان خود در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با گرامیداشت شهادت امام کاظم(علیه السلام) و مبعث پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) گفتند: امیدواریم در سایه عنایت این بزرگواران بتوانیم به وظایف سنگین خود که در این عصر و زمان بر دوش داریم عمل کنیم.

ایشان با اشاره به روایتی از رسول اکرم(صلی الله علیه وآله) افزودند: یکی از مهم ترین مسائل زندگی این است که آرامش داشته باشیم، امروز ثابت شده که اکثر بیماری ها بر اثر استرس ها و فشار روحی و نداشتن آرامش است، باید آرامش پیدا کنیم تا سالم بوده و زندگی خوبی داشته باشیم.

معظم له اظهار داشتند: پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) می فرماید: خداوند به مقتضای حکمت و فضل خود آرامش و شادی را در یقین و رضا و عدم آرامش را در شک و عدم رضا قرار داده است؛ یقین و رضا به لطف الهی در طوفان ها انسان را آرام می کند اما در مقابل شک و عدم رضا سبب ناآرامی انسان و ایجاد مشکل در زندگی می شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در واکنش به نابسامانی های اخیر بازار ارز و وضعیت اقتصادی گفتند: حوادثی که در این چند روز درباره مسأله ارز و مسائل اقتصادی واقع شد و به صورت غیر منتظره هر ساعت تغییر و ترقی پیدا کرد نشان داد توطئه جدیدی در کار است.

ایشان افزودند: نمی شود به حسب موازین اقتصادی ساعت به ساعت ارز ترقی کند و حتما دستی پشت آن وجود دارد، منافقان داخلی با کمک اربابان خارجی دست به دست هم دادند که کشور را به آشوب بکشند و اقتصاد مملکت را فلج کنند.

معظم له با بیان این که در این شرایط باید با قاطعیت با مفسدان اقتصادی برخورد کرد، اظهار داشتند: بدون قاطعیت در این شرایط خاص مشکلی حل نمی شود اگر پیش دستی نکنیم بعدا هزینه زیادی باید بپردازیم.

ایشان ادامه دادند: یکی از برنامه های قاطعیت این است که چند نفر از مهره های اصلی دلالان ارزی که سعی دارند کشور را به آشوب بکشند به عنوان مفسد فی الارض محاکمه و با رعایت موازین اسلامی اعدام شوند تا بقیه حساب خود را بدانند و توجه داشته باشند که مسأله جدی است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با تأکید بر این که باید دادگاه ویژه ای برای این موضوع تشکیل شود، اظهار داشتند: این دادگاه ویژه باید به سرعت به حساب آن ها برسند نه این که مانند داستان مفسدان اقتصادی که برای نهایی کردن حکم یکی از آن ها چند سال طول بکشد، این گونه نمی توان کشور را اداره کرد بلکه باید قاطع بود.

ایشان عنوان کردند: فروختن ارز به افراد عادی که پول خود را از بانک ها بیرون می کشند، دلار می خرند و ذخیره می کنند چه معنا دارد؟ ارز باید به کسانی فروخته شود که فعالیت اقتصادی دارند نه این که پول ها را از بانک و گردش اقتصادی خارج کنند و ارز بخرند.

معظم له با انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت خاطرنشان کردند: دولت باید ضرب الاجلی برای تیم اقتصادی خود تعیین کند تا اشتباهات خود را اصلاح کند، ما نمی گوییم دولت تضعیف شود بلکه در این شرایط تقویت شود اما باید اشتباهات خود را اصلاح کند.

ایشان اضافه کردند: اگر تیم اقتصادی در این ضرب الاجل مشکلات را حل کردند، بمانند و اگر حل نکردند دولت باید عذر آن ها را بخواهد و گروه دیگری که آگاهی بیشتری دارند، قوی تر هستند و قاطعیت بهتر دارند به جای آن ها قرار دهد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تأکید کردند: یقینا اگر نسبت به همین نرخی که تعیین کردند قاطعیت به خرج دهند همه چیز قابل کنترل می شود، باید توجه داشت که امروز بازی دلار مطرح است و فردا بازی برجام مطرح خواهد شد و اگر قاطعیت نباشد ما برای اداره کشور مشکل خواهیم داشت.

ایشان افزودند: وقتی رهبر انقلاب امسال را سال حمایت از کالای ایرانی اعلام می کنند نباید تنها به خرید اجناس ایرانی در ادارات اکتفا شود بلکه با قاطعیت جلوی ورود اجناس خارجی دارای مشابه داخلی گرفته شود. امیدواریم خداوند این کشور و نظام را از شر اشرار داخل و خارج حفظ کند.
 


تاریخ انتشار: « 1397/01/22 »
حل مشکلات اقتصادی و مهار گرانی ها مستلزم عزم جدی مسئولان است

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها:

حل مشکلات اقتصادی و مهار گرانی ها مستلزم عزم جدی مسئولان است

حضور گسترده باعث یأس دشمنان می شود

معظم له در آغاز درس خارج فقه:

حضور گسترده باعث یأس دشمنان می شود

غرب زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده است

معظم له در مراسم سوگواری حضرت زهرا (سلام الله علیها)

غرب زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده است

دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس

معظم له در مراسم احیای شب بیست و سوم رمضان:

دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 3850