وهابی های تندرو با اقدامات ناشایست، نفرت مسلمانان را افزایش داده اند

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

وهابی های تندرو با اقدامات ناشایست، نفرت مسلمانان را افزایش داده اند

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم فرمودند: دین اسلام دین محبت، دوستی و مخالف خشونت است.

 

ایشان با بیان این که در اسلام بسیاری از مسائل مورد نیاز بشر امروزی بیان شده، افزودند: اگر به خوبی احکام اسلام بیان و به جامعه و جهانیان معرفی شود، پیشرفت در دنیا از آن مسلمانان خواهد بود.

معظم له تصریح کردند: دین اسلام حتی کوچک‌ترین مساله زندگی انسان را مورد توجه قرار داده و برای هر یک از آن‌ها احکام و راه‌کار تعیین نموده که متاسفانه این نکات ارزشمند به خوبی تبیین و معرفی نشده و برخی غافل از این امر مهم، دین اسلام را ناقص می‌خوانند.

معظم له،‌ محبت را تنها برای مسلمانان نخوانده و  اظهار داشتند:  براساس دستورات اسلامی،‌ محبت، غیرمسلمانان را هم شامل می‌شود و هر کسی که با ما در محاربه نباشد ما با آن‌ها با محبت برخورد می‌کنیم و هرگز به جنگ نمی‌پردازیم.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام ناشایست برخی‌ وهابی‌های تندرو در عربستان سعودی فرمودند: متاسفانه چندی پیش عده‌ای از وهابی‌ها در عربستان سعودی به اقدامات نابخردانه دست زدند و با ایجاد مانع در اطراف قبور ائمه بقیع(ع)، مانع از نزدیک شدن مسلمانان به قبور بقیع شدند.

ایشان افزودند: خوشبختانه این اقدام ناشایسته با هوشیاری بعضی از حاکمان سعودی برطرف شد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تأکید کردند: وهابی‌ها تندرو و متعصب در عربستان سعودی تصور می‌کنند که آنچه در این کشور از آثار تاریخی وجود دارد متعلق به آن‌هاست و می‌توانند هراقدامی انجام دهند؛ در حالی که این مقدسات متعلق به بیش از یک‌ میلیارد مسلمان در جهان است.

معظم له یادآور شدند:  شرک، شفاعت، زیارت قبور و بدعت از جمله دلایلی است که وهابی‌های تندرو نمی‌توانند برای آن توجیهی بیابند و آن را مخالف اسلام می‌دانند؛ در حالی که ما براساس دستورات الهی این احکام را انجام می‌دهیم.

ایشان تأکید کردند: می‌توان با گفت‌وگو تمام این اختلافات را برطرف و از این گونه برداشت‌های ناصحیح از اسلام دست برداشت تا دشمنان از این گونه اختلافات سوء استفاده نکنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی افزودند: متاسفانه برخی از آنان از نظر علمی بسیار ضعیف هستند و به دلیل تعصبات بی‌جا به اقدامات ناشایستی دست ‌می‌زنند و امیدواریم با هوشیاری مسلمانان در آینده شاهد پیشرفت هر چه بیشتر اسلام در جهان باشیم.

           

تاریخ انتشار: « 1388/02/01 »
کلیدواژگان
حضور گسترده باعث یأس دشمنان می شود

معظم له در آغاز درس خارج فقه:

حضور گسترده باعث یأس دشمنان می شود

غرب زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده است

معظم له در مراسم سوگواری حضرت زهرا (سلام الله علیها)

غرب زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده است

دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس

معظم له در مراسم احیای شب بیست و سوم رمضان:

دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس

فهرست نظرات

علیرضا 22 ساله

1391/06/15

با سلام به همه خادمان دین بنده نیز به نوبه خودم امیدوارم که این تعصبات بیجای وهابیان بالاخره به پایان برسد و این دوستان دست از لجاجت و عناد با دین برداشته و با تبلیغ صحیح دین ، حق خادمی حریم الهی را رعایت نمایند. انشاءالله یا علی
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 2499