باید از حج امسال صرفنظر کنیم / ارشاد جدا باید مراقب نقاط آسیب پذیر فرهنگی باشد

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار با وزیر ارشاد:

باید از حج امسال صرفنظر کنیم / ارشاد جدا باید مراقب نقاط آسیب پذیر فرهنگی باشد

نباید در برابر یک عده مزدور آمریکا سر ذلت فرود آوریم که پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم نیز راضی به این مساله نیستند/سه نقطه آسیب پذیر وجود دارد که وزارت ارشاد باید به آن توجه کند: فضای مجازی، سینما، کتاب ها و رسانه های مکتوب

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که  قصد سعودی ها با توجه به قرائن واضح از اعمالی که انجام می دهند توهین است، فرمودند: با توجه به شرایط موجود دیگر نباید انتظار داشته باشیم که برای حج پیشنهادی بدهند و اگر بدهند هم آمادگی نیست.

معظم له افزودند: با توجه به آن چه که از مردم شنیده ایم آن ها نیز مایل نیستند با ذلت به حج بروند، سعودی خود را مالک حرمین شریفین معرفی می کند اما با برخورد های سیاسی و انتقامی می خواهند انتقام یمن، سوریه و عراق را از ایران در مساله حج بگیرند که خداوند و بندگان او به این حج راضی نمی شوند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی جایگاه منطقه ای و بین المللی جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار داد و با بیان این که جمهوری اسلامی ایران در خاور میانه حرف اول را می زند، ابراز داشتند: حتی دشمن به این مسأله اذعان دارد، نباید در برابر یک عده مزدور آمریکا سر ذلت فرود آوریم که پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم نیز راضی به این مساله نیستند.

ایشان با خطاب قرار دادن وزیر ارشاد ادامه دادند: اگر بحث مذاکره مطرح شده مطمئن باشید که نتیجه منفی خواهد بود و نمی توان سرویس های لازم را مهیا کرد از این رو باید از حج امسال صرف نظر کنیم چرا که ما حجی عزتمندانه، آبرومندانه و با رعایت شأن حجاج می خواهیم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به پرونده سیاه و توهین های متعدد دولت سعودی اظهار داشتند: این که دولت سعودی بگوید  ایران نمی تواند با هواپیماهای خود حاجیان ایرانی را به عربستان منتقل کند .

ایشان افزودند: مردم امسال از نرفتن به حج ناراضی نیستند و نسبت به این مساله موافقت دارند اما خدا نکند برخی از افراد ما به کشورهای همسایه بروند و ویزایی بگیرند که این کار مشکل شرعی دارد؛ حج یک مساله مهم است ولی امروز عبادی سیاسی شده است و با کرامت و دین و مذهب ما پیوند خورده که باید تمام جهات را رعایت کنیم.

معظم له خاطرنشان کردند: بر فرض هم که عربستان بتواند حج را اداره کند دلیل بر این نیست که حرمین شریفین ملک آنهاست و توسط سازمان همکاری اسلامی اداره نشود، خوشبختانه تعدادی از کشورها اعلام موافقت با پیشنهاد ما کردند که باید حج به وسیله نمایندگان عموم کشورهای اسلامی اداره شود، متأسفانه وزارت خارجه کشورمان در این زمینه کمی کوتاهی کرد؛ در مسائل سیاسی کسی پیشرفت می کند که اهرم فشار داشته باشد.

ایشان با تأکید بر این که داعش و تکفیری ها برخاسته از عربستان سعودی و تفکر وهابیت هستند، اضافه کردند: این موضوع باید با مدارک مستند در اختیار جهانیان قرار گیرد، حتی غربی ها در روزنامه ها و مقالات خود به این مسأله اشاره کرده اند از این رو باید در این راستا اسناد جمع آوری شود و اسناد جمع شده را باید به مجامع بین المللی داد.

معظم له در بخش دیگری از بیانات خود به وظایف ارشاد اشاره کرده و فرمودند: نظارت بر رسانه ها، سینما و چاپ کتاب بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و دشمن نیز یکی از اهداف خود را هجمه فرهنگی قرار داده است.

ایشان ادامه دادند: اگر حرف اول را در منطقه می زنیم به آن دلیل است که نظام اسلامی هستیم و دشمن نمی تواند به ما زور بگوید، رئیس جمهور آمریکا حرف بی محتوایی را تکرار می کند که تحریم ایران به دلیل حمایت از تروریسم است در حالی که پرچم مقابله با تروریسم بر دوش ماست و برگزاری کنگره هایی چون کنگره مقابله با تکفیری ها در قم ادعای ما را اثبات می کند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خاطرنشان کردند: شنیده ایم جلسات شورای عالی فضای مجازی کشور کم تشکیل می شود، این جلسات باید جدی تشکیل شود تا فکری به حال فضای مجازی کنیم که جوانان ما از دست نروند و اگر جوانان از دست بروند کشور و نظام ما از دست می رود و ارشاد در این زمینه مسئولیت سنگینی دارد .

ایشان عنوان کردند: سه نقطه آسیب پذیر وجود دارد که وزارت ارشاد باید به آن توجه کند، مسأله اول فضای مجازی است که تا این فضا اصلاح نشود مسائل فرهنگی درست نخواهد شد، بعضی افتخار می کنند که پهنای اینترنت وسیع شده و به روستاها رسیده است اما این مساله به تنهایی افتخار نیست و زمانی افتخارآمیز است که جلوی آسیب های آن را سد کنیم.

معظم له با بیان این که دشمن می خواهد از درون کشور را پوسانده و تهی کند، ابراز داشتند: امروز دشمن به وسیله ماهواره ها تأثیرات بسیاری بدی را بر خانواده ها گذاشته که یکی از آن ها طلاق است.

ایشان اضافه کردند: مسأله دوم سینماها هستند، با اخباری که به ما می رسد وضع سینماها خوب نیست و بعضی فیلم ها بی بند و باری را نشر می دهند از این رو فیلم ها باید با دقت کنترل شود، جمهوری اسلامی در مسائل اخلاقی خط قرمز دارد در حالی که غرب این چنین نیست.

ایشان یکی از عوامل بدججابی و بی حجابی را صحنه های فیلم ها دانست و فرمودند: مساله حجاب که امروز برخی به عنوان مساله ساده به آن نگاه می کنند به یک مساله سیاسی برای ما تبدیل شده است و دشمن می گوید اگر حجاب را از این ها بگیریم پنجاه درصد نظام اسلامی ایران را ویران کرده ایم؛ باید وزن حجاب را حفظ کرد.

ایشان افزودند: موضوع سوم مساله کتاب ها و رسانه های مکتوب است، گرچه کار نظارتی که می شود جای تشکر دارد ولی آسیب بیش از این است برخی کتاب ها منتشر می شود که دارای اشکالاتی هستند.

ایشان در پایان تأکید کردند که باید با جدیت بیشتر به نقاط آسیب پذیر توجه شود


تاریخ انتشار: « 1395/02/23 »
کلیدواژگان
دانشگاه باید کانون دانش و تقوا باشد

معظم له در دیدار رؤسای دانشگاه های فرهنگیان:

دانشگاه باید کانون دانش و تقوا باشد

قرارگاه فرهنگی تبلیغی قوي در خوزستان تشکیل شود

حضرت آیت الله العظمي مکارم شیرازی در دیدار نماینده ولی فقیه در خوزستان:

قرارگاه فرهنگی تبلیغی قوي در خوزستان تشکیل شود

توصیه های مهم معظم له به حجت الاسلام والمسلمین نواب

در دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت مطرح شد:

توصیه های مهم معظم له به حجت الاسلام والمسلمین نواب

آرامش روحی در سایه انس با قرآن میسر می شود

در دیدار اساتید، مسئولان و دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم:

آرامش روحی در سایه انس با قرآن میسر می شود

کودک کشی به سبک آمریکایی!

تصویرسازی های مناسبتی، فعالیتی جدید از پایگاه اطلاع رسانی معظم له

کودک کشی به سبک آمریکایی!

حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها؛ الگوی دختران

تصویرسازی های مناسبتی، فعالیتی جدید از پایگاه اطلاع رسانی معظم له

حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها؛ الگوی دختران

فهرست نظرات

حسین-ل

1395/02/26

با عرض سلام و آرزوی سلامتی پایدار برای شما؛ لطفا بیشتر درباره مقابله با بی بند و باری موجود در رسانه های تصویری و تاثیر مستقیم و مخرب آن در جامعه با ایشان و دولت تدبیر و امید سخن بگویید و اهمیت حجاب را به آن ها بفهمانید!

حسین-ل

1395/02/26

با عرض سلام و آرزوی سلامتی پایدار برای شما؛ لطفا بیشتر درباره مقابله با بی بند و باری موجود در رسانه های تصویری و تاثیر مستقیم و مخرب آن در جامعه با ایشان و دولت تدبیر و امید سخن بگویید و اهمیت حجاب را به آن ها بفهمانید!
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 4571