توصیه های لازم به شهردار قم

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار با شهردار قم:

توصیه های لازم به شهردار قم

آبروی قم آبروی شیعه است و خدایی نکرده مشکلات آن مشکلات عالم تشیع است، افزون بر حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها)، مسجد مقدس جمکران و وجود حوزه علمیه بی نظیر، خاستگاه انقلاب به شمار می رود و هرچه به قم خدمت شود به جا است

 حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار شهردار قم با تبریک سال جدید و تقارن آن با ماه مبارک رجب به جایگاه شهر مقدس قم اشاره کردند و گفتند: شهر قم با جاهای دیگر‌متفاوت است و به جهان اسلام و تشیع تعلق دارد.

ایشان افزودند: آبروی قم آبروی شیعه است و خدایی نکرده مشکلات آن مشکلات عالم تشیع است، افزون بر حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها)، مسجد مقدس جمکران و وجود حوزه علمیه بی نظیر، خاستگاه انقلاب به شمار می رود و هرچه به قم خدمت شود به جا است.

معظم له با بیان این که دولتمردان باید موقعیت قم را با توجه به این جهات بدانند و آنگونه که شایسته است با قم رفتار کنند، اظهار داشتند: مشکلات شهر باید با نمایندگان و افراد مسؤول در میان گذاشته شود.

ایشان ادامه دادند: دست دولت در برخی جهت خالی است اما اگر به ضرورت بپردازد مشکل حل خواهد شد، باید کارهای غیر ضروری که گاهی به آن پرداخته می شود باید حذف شود و به مسائل ضروری رسیدگی شود، کارها باید با جدیت دنبال شود و مایوس نشد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که اهمیت قم باید بیان شود تا کسانی که توجه ندارند بیدار شوند، خطاب به شهردار قم ابراز داشت: شما تا کنون کارهای خوبی انجام داده ا ید و برنامه های شما برای آینده نیز بسیار خوب است و اگر انجام شود چهره شهر را عوض می کند.

ایشان در ادامه با اشاره به برخی مشکلات شهر قم و ضرورت رسیدگی به فضاهای شهر عنوان کردند: بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) مرکز خوبی برای زیبا کردن چهره شهر و کسب درآمد برای شهرداری است که متأسفانه متروک و بدون استفاده مانده است.

معظم له راه اندازی فرودگاه برای شهر قم را از ضروریات دانستند و خاطرنشان کردند: اگر قم فرودگاه آبرومند داشته باشد در تغییر چهره قم اثر دارد اما برخی مسؤولان به این موضوع توجه ندارند.

ایشان با اشاره به مشکلات منطقه پردیسان اضافه کردند: پردیسان بدون برنامه ساخته شده و ضرورت های شهری در آن پیش بینی نشده است و نیازمند فضای سبز، بازار، درمانگاه و وسایل نقلیه است که باید برای آن فکری کرد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که ساختمان های نیمه کاره چهره شهر را تحت تاثیر قرار داده است، گفتند: برخی از ساختمان ها سالها نیمه کاره کنار خیابان های اصلی شهر باقی مانده است و فرهنگی که بر عده ای بساز بفروش ها حاکم شده باید اصلاح شود.

ایشان با اشاره به مشکل کم آبی قم افزودند: قم سهمیه آبی دارد که برخی چشم طمع به آن دوخته‌اند و اگر قطع شود مردم دچار‌ مشکل می شوند، آب قم نباید غصب شود؛ خوشبختانه تاکنون آب جیره بندی نشده و امیدواریم که نزولات آسمانی بیشتر شود.

معظم له با بیان این که دروازه های ورودی شهر باید آبرومند باشد، اظهار داشتند: کار شهرداری در این زمینه بسیار به جا است و باید به این موضوع توجه لازم را داشت.

ایشان با تأکید بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی در شهر ادامه دادند: جریمه و مسائل دیگر در جای خود کارایی دارد اما نسبت به مسائل دیگر مانند صرفه جویی در آب، نظافت و مسائل شهری باید فرهنگ سازی کرد و مردم از نظر فرهنگی باید توجیه شوند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که نباید دیگران جلوتر از ما باشند چرا که در اسلام همه توصیه های لازم بیان شده است، ابراز داشتند: با ابزارهای فرهنگی و علمی باید مسائل را برای مردم بیان کرد و فرهنگ جامعه را ارتقا داد چرا که ارتقای فرهنگ‌جامعه کمک به آبادی شهر است.

ایشان عنوان کردند: اسلام تاکید ویژه ای بر رعایت وظایف و حقوق جامعه اسلامی و مسلمین دارد که مردم باید در جریان باشند؛ شهرداری بیش از سایر دستگاه ها با مردم ارتباط دارند و اگر مردم کمک کنند کارها آسان تر می شود از این رو باید فکر کرد که با چه راهی مردم را برای حل مشکلات دعوت کرد.


تاریخ انتشار: « 1397/01/07 »
تکذیبیه

از سوی دفتر معظم له منتشر شد:

تکذیبیه

لیست دروس اخلاق حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در مدرسه امام کاظم علیه السلام

از سوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له منتشر شد:

لیست دروس اخلاق حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در مدرسه امام کاظم علیه السلام

یک روز بعد از نوزدهم

از سوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له منتشر شد:

یک روز بعد از نوزدهم

اگر تبلیغ معارف منحصر به مساجد و خطابه ها باشد عقب خواهیم ماند

از سوی پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له منتشر شد:

اگر تبلیغ معارف منحصر به مساجد و خطابه ها باشد عقب خواهیم ماند

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 2040