ورود در فضاهای مجازی بیگانه نوعی ذلت پذیری است

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در ابتدای درس خارج فقه:

ورود در فضاهای مجازی بیگانه نوعی ذلت پذیری است

باید رسانه های سالم خود را پر بار و غنی کنیم و دسترسی ها آسان و ارزان باشد تا مردم جذب شوند، مسؤولان باید دست به دست هم دهند تا مشکلات را حل کنند؛ وقتی مردم و اکثریث مسؤولان تصمیمی گرفتند مخالفت برخی افراد درست نیست

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آخرین روز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با ابراز خرسندی از تصمیم مسؤولان برای ساماندهی فضای مجازی فرمودند: خوشبختانه و به لطف الهی فضای مجازی خارجی طبق موازین قانونی مسدود شد و این افتخاری برای اقدام کنندگان آن بود.
ایشان افزودند: باید فضای مجازی داخلی سالمی به وجود آید تا جای خالی آن را پر کند، البته این کار یک شبه حاصل نمی شود اما عزم جدی می طلبد، ممکن است افرادی بخواهند تصمیم گرفته شده را دور بزنند اما کار باید به گونه ای انجام شود که نتوان آن را دور زد.
معظم له با بیان این که می توان دسترسی به فضاهای خارجی را سخت و در عین حال دسترسی به شبکه های ایرانی را آسان  و ارزان کرد، اظهار داشتند: متأسفانه هنوز برخی از مسؤولان محترم، وفادار به شبکه های خارجی هستند.

 


ایشان ادامه دادند: همچنین برخی مسؤولان مانند بعضی از وزرا شعار می دهند که نمی توانیم از علم روز دور بمانیم و رابطه با دنیا را قطع کنیم که اینها شعارهای توخالی است؛ شما که می دانید صاحب این شبکه تحت نفوذ صهیونیست ها است و هیچ گونه مسئولیتی را نمی پذیرد.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان این که آیا رفتن به فضای صهیونیست ها که در آن سوء استفاده می شود ذلت نیست؟ ابراز داشتند: شما که ماهیت این فضا را می دانید، یکی از شجاعت های انسان این است که وقتی راه خطا را رفت با صراحت بپذیرد و برگردد، اصرار بر این که ما مسدود نکردیم و راضی به آن نبودیم در شأن مسؤولان نیست.
ایشان عنوان کردند: یکی از نمایندگان گفته بود که باید دلایل مسدود شدن را اعلام می کردند، آیا نمی دانند که در این فضا چه می گذشت؟ آیا نمی دانند این فضا توهین به مقدسات و فحشا را به خانواده ها وارد کرد؟ آیا ندیدند که در آشوب ها چگونه عمل کردند؟ دلایل کار واضح است، همه مسؤولان باید دست به دست هم دهند و شجاعت داشته باشند.
معظم له خاطرنشان کردند: باید رسانه های سالم خود را پر بار و غنی کنیم و دسترسی ها آسان و ارزان باشد تا مردم جذب شوند، مسؤولان باید دست به دست هم دهند تا مشکلات را حل کنند؛ وقتی مردم و اکثریث مسؤولان تصمیمی گرفتند مخالفت برخی افراد درست نیست.
ایشان با اشاره به مشکلات کم آبی در کشور، بر ضرورت صرفه جویی تأکید کرده و آن را در بهبود بخشیدن مشکل کم آبی مؤثر دانستند.
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت تبلیغ در روایات، حضور پرشور مبلغان در ایام تبلیغی در بین مردم را ضروری دانسته و فرمودند: ماه رمضان دو امتیاز دارد یکی این که مردم برای پذیرش آمادگی بیشتری دارند چون انسان با روزه روحانیت و نورانیت پیدا می کند و امتیاز دیگر این است که در ماه رمضان مجالس بسیاری برگزار می شود و می توان از فرصت این اجتماع استفاده کرد، باید از این زمینه ها به خوبی استفاده کرد به ویژه در زمانی که عوامل فساد زیاد است، در شرایطی که منکرات افزایش پیدا کرده، وظیفه سنگین تر است.
ایشان اظهار داشتند: کسانی که می توانند در ماه مبارک رمضان تبلیغ کنند باید این کار را انجام دهند و بدانند که بزرگترین عبادت است، برای موفقیت در تبلیغ نباید بدون مطالعه کار کرد، عیب نیست که عصاره مطالعه مقابل چشمان انسان باشد تا کار حساب  شده انجام شود.
معظم له خاطرنشان ساختند: مبلغان باید نیازهای مردم را در تبلیغ خود در نظر بگیرند، باید با زبان محبت با مردم برخورد کرد و به مردم احترام گذاشت؛ هدایت کردن حتی یک نفر بسیار مهم است و مبلغان و طلاب باید در این مسیر اهتمام داشته باشند.


تاریخ انتشار: « 1397/02/19 »
رعایت اعتدال از ویژگی های حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

در مراسم عزاداری حضرت زهرا سلام الله علیها مطرح شد:

رعایت اعتدال از ویژگی های حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

حل مشکلات اقتصادی و مهار گرانی ها مستلزم عزم جدی مسئولان است

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها:

حل مشکلات اقتصادی و مهار گرانی ها مستلزم عزم جدی مسئولان است

حضور گسترده باعث یأس دشمنان می شود

معظم له در آغاز درس خارج فقه:

حضور گسترده باعث یأس دشمنان می شود

غرب زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده است

معظم له در مراسم سوگواری حضرت زهرا (سلام الله علیها)

غرب زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده است

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 2611