روا نیست زائران اربعین در مرزها دچار مشکل باشند

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار دست اندرکاران کمیته فرهنگی ستاد اربعین:

روا نیست زائران اربعین در مرزها دچار مشکل باشند

هر سال باید با خلاقیت و ابتکارات جدید، برنامه های بهتری برای شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه تدارک دید

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار دست اندرکاران کمیته فرهنگی ستاد اربعین، از عاشورا و اربعین به عنوان رمز بقای شیعه یاد کرده و گفتند: مذاهب دیگر چنین سرمایه گرانسنگی در اختیار ندارند، دشمنان، معاندان و بدخواهان هر چه تلاش کنند نمی توانند جلوی عاشورا و اربعین را بگیرند.

ایشان با تاکید بر استفاده حداکثری و درست از این ظرفیت، توجه به جنبه های فرهنگی اربعین را مهم قلمداد کرده و گفتند: باید فلسفه زیارت ائمه علیهم السلام را برای مردم تبیین کرد؛ اربعین باید یک کلاس معرفت افزایی باشد.

معظم له با بیان این که اربعین ظرفیت زیادی دارد و نباید به کارها و برنامه هایی که در سالیان گذشته انجام شده، بسنده کرد، گفتند: هر سال باید با خلاقیت و ابتکارات جدید، برنامه های بهتری برای شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه تدارک دید.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به اقبال و توجه زیاد گروه های مختلف مردمی برای دائر کردن موکب در ایام اربعین به منظور پذیرایی از زوار اباعبدالله الحسین علیه السلام خواستار استقرار برخی موکب ها در مرزهای کشور شدند.

ایشان با اشاره به این که روا نیست که زائران اربعین در مرزها دچار مشکلاتی باشند، ابراز داشتند: برخی معتقدند تعداد موکب ها در مسیر نجف به کربلا بیش از حد نیاز است، بنابراین لازم است تعدادی از این مواکب در مرزها مستقر شده و خدمات رسانی لازم را به زوار اربعین انجام دهند.

معظم له در ادامه سخنان خود عصبانیت وهابی ها از شکوه راهپیمایی و زیارت اربعین را مورد اشاره قرار داده و گفتند: وهابی ها از برنامه اربعین، عاشورا و زیارت قبور ائمه علیهم السلام بسیار عصبانی و ناراحت هستند و به نوعی به سیم آخر زده و کسانی که در این مراسم ها شرکت می کنند را تکفیر می کنند ولی به گفته آن ها اعتنا نمی کنند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم احترام به قوانین و مقررات کشور دوست، برادر، همسایه و مسلمان عراق از سوی زوار اربعین تاکید کردند و گفتند: باید نسبت به میزبانی و میهمان نوازی آنها تشکر و قدردانی داشته باشیم، به قوانین شان احترام بگذاریم و با آنها همکاری کنیم.

ایشان همچنین بر لزوم پرهیز از اسراف در ایام اربعین و پذیرایی از زوار تاکید کردند.

معظم له بر لزوم مراقبت نسبت به شیطنت های در ایام راهپیمایی اربعین و سوء استفاده های احتمالی تاکید و تصریح کردند: نباید اجازه داد در این ایام ترویج جمعیت خاص و یا شخصیتی صورت گیرد، بسیاری هستند که در این ایام شیطنت می کنند و سراغ مسائل شخصی می روند؛ اینها ضربه می زند و باید تلاش شود جلوی آن گرفته شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان با اشاره به حضور شمار زیادی از اصحاب رسانه و خبرنگاران داخلی و خارجی در برنامه راهپیمایی اربعین، ابراز امیدواری کردند که فعالان عرصه رسانه بتوانند به خوبی پیام اربعین را منتقل کنند.

جهت مشاهده فیلم مربوطه کلیک کنید


تاریخ انتشار: « 1397/07/16 »
تخلفات کلان سبب بدبینی مردم می شود

معظم له در دیدار حجت الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات:

تخلفات کلان سبب بدبینی مردم می شود

مولا علی علیه السلام و نهج البلاغه همچنان در جامعه مظلوم است

معظم له در دیدار اعضای ستاد برگزاری یکهزار و چهارصدمین سال شهادت مولا علی علیه السلام

مولا علی علیه السلام و نهج البلاغه همچنان در جامعه مظلوم است

مراقب باشید دشمنان در روابط ما رخنه نکنند

معظم له در دیدار سفیر سابق افغانستان:

مراقب باشید دشمنان در روابط ما رخنه نکنند

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 540