لزوم تهیه مستندهای رسانه ای برای به تصویر کشیدن ابعاد مختلف راهپیمایی حماسی اربعین

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
makarem news

معظم له در دیدار رییس ستاد مرکزی اربعین:

لزوم تهیه مستندهای رسانه ای برای به تصویر کشیدن ابعاد مختلف راهپیمایی حماسی اربعین

باید زوایای مختلف این حرکت عظیم معنوی در قالب های مختلف و مستندهای رسانه ای به تصویر کشیده شود تا عظمت و اعتبار آن به جهانیان نشان داده شود؛ در این راستا به هر میزان دولت، صدا و سیما و رسانه ها سرمایه گذاری کنند، جا دارد

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به بایکوت و سانسور برنامه بزرگ راهپیمایی اربعین در رسانه های غربی، خواستار تهیه مستندهای رسانه ای برای به تصویر کشیدن ابعاد مختلف این مانور دینی و مذهبی شد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی امروز در دیدار رییس ستاد مرکزی اربعین و معاونان، با تقدیر از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته به منظور خدمت رسانی به زوار، ابراز داشتند: خوشبختانه اربعین به یک مساله بزرگ اجتماعی و جهانی تبدیل شده است که آثار و برکات فراوانی به لحاظ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و دینی دارد.

ایشان با تاکید بر حراست و پاسداری از این سرمایه عظیم معنوی که با خون دل ها بدست آمده است، تصریح کردند: برنامه ریزی هایی که برای این مساله و خدمت رسانی به زوار می شود باید متناسب با این ظرفیت باشد.

معظم له با اشاره به حضور بیش از دو میلیون زائر ایرانی در برنامه راهپیمایی اربعین، تصریح کردند: این حجم از زائر یقینا برنامه ریزی بهتری را می طلبد؛ از سوی دیگر توجه داشته باشید هر برنامه بزرگ و با اهمیتی آسیب ها و آفاتی نیز دارد و باید آسیب های این حرکت را بررسی کرد و جلوی آن را گرفت تا این که این نعمت بزرگ بدون آسیب نصیب مردم شود.

ایشان تاکید کردند: برنامه اربعین سال به سال گسترش پیدا می کند و مسؤولان ستاد اربعین و دیگر دست اندرکاران باید آمادگی لازم را داشته باشند و تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه با تاکید بر این که راهپیمایی اربعین سبب وحدت مسلمانان می شود و همین مساله موجب ناراحتی دشمنان شده است، افزودند: آنها به دنبال هجمه و سمپاشی هستند؛ بنابراین با هوشیاری نباید بهانه دست دشمن داد.

ایشان با بیان این که دنیای استکبار به دنبال سانسور و بایکوت رسانه ای اربعین است، گفتند: باید زوایای مختلف این حرکت عظیم معنوی در قالب های مختلف و مستندهای رسانه ای به تصویر کشیده شود تا عظمت و اعتبار آن به جهانیان نشان داده شود؛ در این راستا به هر میزان دولت، صدا و سیما و رسانه ها سرمایه گذاری کنند، جا دارد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات زوار بعد از روز اربعین و کند شدن روند خدمت رسانی، گفتند: برخی از زوار بعد از روز اربعین واقعا سرگردان شده بودند؛ در این راستا باید تمهیدات لازم اندیشیده و با طرف های عراقی نیز رایزنی های لازم صورت گیرد.

جهت مشاهده فیلم مربوطه کلیک کنید


تاریخ انتشار: « 1397/08/15 »
فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 1348