مشهور بودن شیعه به دروغگویى!!!

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 

مشهور بودن شیعه به دروغگویى!!!

پرسش : آیا همان طور که ابن تیمیه مى گوید شیعیان بهگویى شهره هستند؟
پاسخ اجمالی: ابن تیمیه گفته: دروغ در میان شیعیان بیشتر از دیگر فرقه‌های اسلامی رواج دارد و به همین‌خاطر نویسندگان کتابهای صحاح سته هیچ حدیثی را حتی از بزرگان و قدمای شیعه نقل نکرده اند. چنین دروغی تنها با یک بار مراجعه به صحاح سته که سراسر پر از روایات راویان مختلف شیعه است رسوا گردیده و آشکار مى شود که کدام گروه دروغش فراوان تر است.
پاسخ تفصیلی: ابن تیمیه مى گوید:
همه علما یکپارچه معتقدند کهدر میاننسبت به سایر مسلمانان بیشتر رواج داشته و آشکارتر است؛ به همین دلیل صاحبان صحاح همچون بخارى از هیچ یک از قدماى شیعه مثل عاصم بن ضمره و حارثِ اعور و عبدالله بن سلمه و امثال آنها با اینکه بهترین هاىو برگزیدگانشان مى باشند، روایتى نقل نکرده اند(1).
در جواب مى گوییم: به راستى که با مراجعه به کتاب «منهاج السنّه» و کتاب «الفِصَل» و کتاب هایى که در سِخافت مانند این دو کتاب مى باشند، براى ما با برهان صادق آشکار مى گردد که کدامیک از دو گروه دروغش فراوان تر است، ما یا آنها؟
و شگفت انگیزتریناین آقا این است که مى گوید: صاحبان صحاح ازروایت نکرده اند، در حالى که ـ [آن گونه که درو... آمده(2) و با مراجعه به صحاح روشن می شود که] ـ سراسر صحاح شش گانه اهل سنّت پر از روایات قدماىاز صحابى گرفته تا تابعان و مشایخ دیگر مى باشد.(3)
تاریخ انتشار: « 1393/02/11 »

مطالب مرتبط

فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 958