پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
سیدمحمدعلی موسوی
1395/12/07

خارج کشور چطور؟

[دیدن مطلب]
سلام علیکم،
عزیزان در خارج از ایران می توانند از طریق حساب های زیر وجوهات خود را پرداخت نمایند
حساب های ارزی
MASOUD MAKAREM: TR51 0006 4000 0021 1450 0335 59 (USD) حساب دلاری
MASOUD MAKAREM: TR40 0006 4000 0021 1450 0335 63 (EUR) حساب یورو
عزیزانی که از حسابهای ارزی برای پرداخت وجوهات استفاده کرده اند و مایل به دریافت رسید الکترونیکی هستند از طریق بخش ارسال سوال و یا تماس با ما مشخصات واریز خود را ارسال کنند.

علی جعفری
1395/11/07

صحبت های آیت الله مکارم شیرازی درست و صحیح است. چون برخی از بازاریاب های شبکه ای به شیوه ای کاملا هرمی و ناجوانمردانه کار می کنند و باعث ضرر و زیان مردم می شوند. و از مجوز دگم و معدن نهایت سوء استفاده را می کنند. اما در این بین شرکتی است که بازاریابان و شیوه کار آن بسیار صحیح است و اکثر کسانی که وارد آن می شوند راضی هستند و به در آمد می رسند.نه به کسی توصیه می کنند که درس و دانشگاه خود را رها کند و نه توصیه می کنند کسی شغل اول خود را رها کند.

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

با تشکر از حضرتعالی به عرض می رساند بررسی های مفصل در این زمینه انجام شده و تمام شرکتهایی به این شکل عمل میکنند مورد بررسی قرار گرفته اند و با تعداد زیادی از فعالان در این زمینه صحبت شده است و جمع بندی آن به صورت مفصل در درس خارج فقه بیان شده است.


فرهاد محمدی
1395/11/06

سلام من ۱ ساله توی این سیستم هستم و درآمد ۵ میلیون تومان رو دارم گرچه بد کار کردم... پس اگه کسی نمیتونه توی این سیستم موفق بشه ربطی ب بد بودن سیستم نداره.

[دیدن مطلب]

سلام علکیم

دوست عزیز این که شما صاحب درآمد شده اید دلیل بر مشروع بودن کار نیست

همانطور که در بسیاری موارد ضرر کردن یک فرد دلیل بر حرمت کار او نیست.


1395/11/06

حضرت اقا,باید متذکر شوم که جناب عالی اطلاعات درستی ندارید,شما در بند هشتم سخنانتان,کل فقهای محترم نگهبان رو زیر سوال بردید,شاید در جریان نباشید,ولی باید بگویم که فقهای شورای نگهبان ۶سال است که روی این مسیله کار میکنند,وبا مشکلاتی که بر این کار گرفتند,مسیولین بازاریابی شبکه ایی ایران بر این شدند که مشکلات رو رفع کنند,وبعد از تغیرات در نوع درامد زایی شرکتها تمامی شبهات برطرف شده,یعنی الان شما به صورت واضح تلاش مستمر فقهای شورای نگهبان رو تو این ۶سال نادیده گرفتید,و علم اونها رو زیر سوال بردید

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

با احترام لازم به تذکر است بررسی های مفصل در این زمینه انجام شده و با تعداد زیادی از فعالان در این زمینه صحبت شده است و جمع بندی آن به صورت مفصل در درس خارج فقه بیان شده است و تذکرات لازم هم برای شورای نگهبان ارسال شده است تا مجددا برررسی نمایند.


هاشم عجمی
1395/10/09
سلام علیکم بنده بدون اینکه از بحث تصویب چیزی بدانم تاحال استنباط میکردم استدلال نظام اسلامی در تصویب قوانین جاری همین نکته است که آنچه در دین حکمی دارد قابل بحث در مجلس نیست و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و یا شورای اسلامی در مواردی که حکم صریحی وجود ندارد به استناد اوفوا بالعقود و یا نظریه قراردادهای اجتماعی روسو در کنار سایر ادله شرعی و عقلی مثل قاعده لا ضرر و لا ضرار برای مصالح جامعه اقدام به قانونگذاری میکنند لذا غیر مستقیم تبعیت از دستورات قران است. حال با دانستن نظر امیرالمومنین علی ع همه چیز بهم خورد !! لطفا راهنمایی کنید. سپاسگزارم[دیدن مطلب]
سلام علیکم، دوست گرامی امیر المومنین(ع) در خطبه18 نهج البلاغه، با تحلیل دقیق، مسأله تصویب و تمسّک به قیاس و استحسان و اجتهاد به رأى را بکلّى باطل مى داند. این موارد نیز با آنچه در مجلس خبرگان یا شورای نگهبان انجام می گیرد متفاوت اند و تعاریف خاصی دارند. مناسب است در مورد معانی اصطلاحی واژگان مورد نظر مطالعه دقیقی فرمائید. موفق باشید
خدابخش خورشیدی
1395/09/19
بانام خدا بعضی از پزشکان کوته فکر به بیمارانی که مشکل سنگ کلیه دارند می گویند با خوردن مشروبات الکلی ،علاج می شوند درصورتی که مشروبات الکلی اسید اوریک خون را زیاد میکند ویکی از دلایل زیاد شدن اسید اوریک رسوب سازی کلیه میباشد.ویکی از دشمنان کبد انسان نیز خوردن مشروبات الکلی است،وهمچنین مشروبات الکلی اسیب فراوان به معده واثنی عشر ومغز انسان نیز وارد می کند[دیدن مطلب]
با سلام صحیح می فرمایید. مصرف الکل سبب افزایش اسید اوریک و افزایش اسید اوریک سبب تولید سنگ کلیه می گردد. موفق باشید
سعیدرضا
1395/09/06
لیست کتاب تفسیری که به روش تفسیر موضوعی نوشته شده است با ذکر نام نویسنده آن[دیدن مطلب]
با سلام، می توانید به تفسیر موضوعی پیام قرآن اثر ارزشمند حضرت آیت الله مکارم شیرازی مراجعه فرمائید.
m
1395/07/04
دراین دوره علمای ما چرا لب باز نمی کنن. آیا نظام اقتصادی ما ،بانکداری م وفساد فحشا و اعتیلد جوانان ما برای حضرات سوال انگیز نیست ؟ چرا سکوت می کنن؟[دیدن مطلب]
با سلام، دوست عزیز علما و مراجع عظام نیز به نوبه خوب به مسئولین تذکر می دهند و فریاد اعتراضشان در موارد لازم به گوش مسئولین می رسد. فراموش نکنید تنها علما نمی توانند جامعه را از آلودگی ها حفظ نمایند بلکه مردم و مسئولین باید به وظایف و مسئولیت خویش عمل نمایند. موفق باشید
جعفری
1395/05/02

با سلام تشکر بابت زحمات ارزشمندتان در مورداین نرم افزار اگر بخشی برای درج منبع مطالب وجود داشته باشد فیش برداری بهتر و مستندتری انجام خواهد شد، یا چنانچه از سایت اینترنتی مطلب کپی شده، آدرس سایت به صورت خودکار ذیل مطلب در نرم افزار درج شود. با تشکر موفق باشید یا حق

[دیدن مطلب]

سلام علیکم؛

ممنون

ان شا الله در نسخه بعدی لحاظ خواهد شد.


1395/04/29

معظم له چرامانند حضرت امام خمینی ر ه،درزمان حج خونین که لرزه بتن سعودیها وخج رفتن راممنوع کردندولی شمامراجع وعلمادرمورد منای خونین هیچ فتوایی نداده مردم را ازرفتن منع نکردید

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

معظم له اولین فردی بودند که رفتن به حج امسال را ممنوع کردند

خوب است این مطلب را بخوانید

http://makarem.ir/main.aspx?lid=0&typeinfo=4&catid=6409&pageindex=1&mid=393629


1395/04/23

بسمه تعالی سلام علیکم اگر اکثر مواردی که به ذهن ها می رسد را بفرمایید از دایره فتوا خارج است، چه لزومی داشت برای این فتوا. آیا شرایط فرض شده تقریبا خیالی نیست؟

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

توجه داشته باشید که این سوال فرضی نبوده و توسط یکی از مقلدین معظم له که بومی کشور ترکیه بوده و گرفتار این مشکل شده مطرح گردیده و ایشان نیز بنابر مسئولیت شرعی خود پاسخ داده اند.


1395/04/23

بسمه تعالی سلام علیکم نمی دانم درست متوجه می شوم یا نه؛ سؤالم این است که اگر فتوا برای حدود 15 سال قبل است، الآن چه لزومی ببه انتشار آن بود؟

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

توجه داشته باشید که انتشار و مانور تبلیغاتی در مورد این فتوا توسط ما انجام نشده است، بلکه توسط افراد مغرض و به صورت برنامه ریزی شده انحام شده است و ما برای روشن شدن مطلب و رفع ابهام توضیحاتی را ارایه دادیم.


1395/04/22

در فتوای آیه الله خوئی و آیه الله سیستانی آمده است که مصافحه تنها در صورتی جایز است که در انجام آن مفسده یا ضرر شدیدی باشد. بدون شک برداشتن حجاب هم در مقابل مفسده قوی تر یا ضرر شدید جایز است، اما این که برای صرف تحصیل در دانشگاه های غربی این کار را جایز بدانیم، مصلحت اهمی ندارد. مدرک و پست گرفتن در یک دانشگاه غربی مهم تر است یا بی حجابی و بی غیرتی و فساد؟

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

لطفا متن را با دقت بخوانید:

در استفتایی از آیت الله العظمی سیستانی چنین پرسیده شده است:

«در کشورهای اروپایی دست دادن به عنوان سلام و درود مطرح است، گاهی ترک آن کار، به محرومیت و اخراج از کارخانه و مدرسه و امثال آن می کشد، آیا یک مرد و یا یک زن مسلمان می تواند در چنین حالات استثنایی دست بدهد؟».

ایشان در پاسخ چنین مرقوم داشتند:

«اگر با پوشیدن دست کش و امثال آن نمی شود از آن مشکل رهایی یافت، جایز است مرد و یا زن مسلمان با دیگری مصافحه کند، آنجا که ترک چنان کاری موجب ضرر و زیان طاقت فرسا می شود». (سایت رسمی آیت الله العظمی سیستانی: www.sistani.org)

همچنین آیت الله العظمی خویی در بیانی مشابه آورده اند:

«مصافحه جایز نیست مگر اینکه بر ترک آن مفسده و یا ضرری باشد». (صراط النجاة، (المحشی للخوئی)، ج 2، ص 371).


علم الهدی
1395/04/21

سلام من نفهمیدم هنوز که جواب این دو آیه چیه: ۱. ارض الله واسعه که آقای مدرسی هم بهش استناد کرده. ۲. من یتق الله یجعل له مخرجا.

[دیدن مطلب]

پاسخ پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

سلام علیکم:

البته روشن است که اگر امكان سفر و تحصيل در دانشگاهي با رعايت حجاب وجود داشته باشه ضرورتي صدق نميكنه و موضوعا از دايره فتوا خارج است.


Mohammad Sajjadi
1395/03/19

با سلام و احترام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات محمد هستم ساکن استکهلم سوئد،سؤالی را در رابطه با مسئله روزه خدمت تان دارم: با توجه به این که کشور سوئد از جمله کشورهایی است که فجر ندارد و طول روزها در این کشور خیلی طولانی است،بنده که میخواهم روزه بگیرم باید طبق چه برنامه‌ای اوقات شرعی خود را تنظیم کنم؟ در حال حاضر بنده از دو نرم افزار به نام هایی Azango و , باد صبا اوقات شرعی خود را به وقت استکهلم دریافت میکنم که در تعیین وقت شرعی این دو نرم افزار اختلاف وجود دارد, طبق تعیین اوقات شرعی این دو نرم افزار اختلاف بین اذان صبح و مغرب تقریبا ۲۱ ساعت است که زمان واقعا طولانی ای است ،باتوجه به این که بنده مقلد حضرت آیت العظمی مکارم‌ شیرازی میباشم شما چه فتوایی در رابطه با این مسئله دارید؟؟ با تشکر از پاسخگویی شما

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

با توجه به ضرورت سوال پاسخ شما به این شرح می باشد:

در مورد روزه مناطقي که روز يا شب آنها خارج از متعارف است (مثلا بيش از 18 ساعت ) بايد روزه خود را از طلوع فجر آنجا شروع کند و 16 ساعت روزه بگيرد . البته اگر شخصي توانايي روزه گرفتن تمام روز (مثلا 18 يا 20 ساعت) را در مناطق غير معتدل دارد بايد مطابق افق همان منطقه غيرمعتدل روزه بگيرد.

البته توجه داشته باید که سوالات خود را باید از یکی از سه روش زیر مطرح نمائید:

1- سامانه پیام کوتاه 10000100
این سامانه تنها به احکام شرعی پاسخ می دهد و مقلدان معظّم له می توانند از دو طریق سوال خود را مطرح نمایند:
الف) با ارسال متن سوال از طریق پیام کوتاه به شماره 10000100، حداکثر تا 24 ساعت می توانند پاسخ خود را دریافت نمایند.
ب) با ارسال اعدادی مشخص به این سامانه، بطور همزمان به فهرستی از احکام دست می یابند که با ارسال اعداد مربوطه، به حکم مورد نظر خواهند رسید. برای استفاده از این بخش، می توانند عدد 1 را (به تنهایی) به سامانه 10000100 ارسال نمایند.
 

2- پاسخگویی از طریق ارتباط آنلاین:
این بخش از طریق ارتباط آنلاین، به تفکیک سوالات شرعی و اعتقادی، به پاسخگویی می پردازد.
پاسخگویی شرعی در ماه مبارک رمضان به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود. البته در اوقات سه گانه نماز، از شروع اذان به افق قم به مدت یک ساعت ارتباط آنلاین غیر فعال خواهد بود.

پاسخگویی اعتقادی در دو بازه زمانی 10 تا 14 (غیر از جمعه ها) و 22 تا 2 بامداد آماده خدمت رسانی در این زمینه خواهند بود.
برای رفتن به بخش آنلاین کلیک کنید
 

3- بخش ارسال سوال:
مقلدان معظم له می توانند سوال خود را در این بخش مطرح نمایند و در فاصله زمانی 24 الی 72 ساعت، پاسخ سوال خود را دریافت نمایند.

برای رفتن به بخش ارسال سوال کلیک کنید


حامد علي
1395/03/18

با سلام خسته نباشيد خدمت شما ما إز مهاجران كشور فنلاند هستيم و مرجع ما ايت الله مكارم شيرازي است لطفا به سوْال من پاسخ دهيد در اينجاه روز ها خيلي بلند است من ميخواستم بپرسم كه ما در چه زماني در ماه رمضان سحري و چه زماني افطار كنيم و نماز خود را در وقت كجا بخوانيم خيلي ممنون .

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

با توجه به ضرورت سوال پاسخ شما به این شرح می باشد:

در مورد روزه مناطقي که روز يا شب آنها خارج از متعارف است (مثلا بيش از 18 ساعت ) بايد روزه خود را  از طلوع فجر آنجا شروع کند و 16 ساعت روزه بگيرد . البته اگر شخصي توانايي روزه گرفتن تمام روز (مثلا 18 يا 20 ساعت) را در مناطق غير معتدل دارد بايد مطابق افق همان منطقه غيرمعتدل روزه بگيرد.

البته توجه داشته باید که سوالات خود را باید از یکی از سه روش زیر مطرح نمائید:

1- سامانه پیام کوتاه 10000100
این سامانه تنها به احکام شرعی پاسخ می دهد و مقلدان معظّم له می توانند از دو طریق سوال خود را مطرح نمایند:
الف) با ارسال متن سوال از طریق پیام کوتاه به شماره 10000100، حداکثر تا 24 ساعت می توانند پاسخ خود را دریافت نمایند.
ب) با ارسال اعدادی مشخص به این سامانه، بطور همزمان به فهرستی از احکام دست می یابند که با ارسال اعداد مربوطه، به حکم مورد نظر خواهند رسید. برای استفاده از این بخش، می توانند عدد 1 را (به تنهایی) به سامانه 10000100 ارسال نمایند.
 

2- پاسخگویی از طریق ارتباط آنلاین:
این بخش از طریق ارتباط آنلاین، به تفکیک سوالات شرعی و اعتقادی، به پاسخگویی می پردازد.
پاسخگویی شرعی در ماه مبارک رمضان به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود. البته در اوقات سه گانه نماز، از شروع اذان به افق قم به مدت یک ساعت ارتباط آنلاین غیر فعال خواهد بود.

پاسخگویی اعتقادی در دو بازه زمانی 10 تا 14 (غیر از جمعه ها) و 22 تا 2 بامداد آماده خدمت رسانی در این زمینه خواهند بود.
برای رفتن به بخش آنلاین کلیک کنید
 

3- بخش ارسال سوال:
مقلدان معظم له می توانند سوال خود را در این بخش مطرح نمایند و در فاصله زمانی 24 الی 72 ساعت، پاسخ سوال خود را دریافت نمایند.

برای رفتن به بخش ارسال سوال کلیک کنید


یاسی
1395/02/31

سلام؛ ممنون میشم به این دو شبهه پاسخ بدید.

اول: در این سایت آمده آقای مکارم به آقای روحانی گفتند شما مرد موفقی هستید... اما در بعضی سایت ها این حرف تغییر کرده و نوشتند آقای مکارم گفته اند شما رییس جمهور موفقی هستید. کدام درسته؟

شبهه دوم آقای مکارم واقعا امیدوارند به دولت با وجود خسارت محض برجام و سه سال رکود؟ ایشون از خسارت گذشته صحبت کردند منظور ایشون به طور شفاف چیه؟؟!ان شاءالله پاسخ داده بشه ممنون

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

پاسخ شبهه اول: اصل بیانات معظم له همان است که در خبر بالا ملاحظه می فرمایید.

پاسخ شبهه دوم: ایشان همان گونه که انتقاداتی به دولت قبل و دولت های پیش از آن داشته اند و طبق آنچه در خبر بالا و سایر اخبار موجود در سایت ما می بینید انتقادات متعددی نیز به دولت کنونی دارند.


ابوالفضل
1394/12/07

با سلام لطفا این نسخه ها را در "کافه بازار " هم بروزرسانی کنید

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

تمام نرم افزارها به صورت همزمان در فروشگاههای نرم افزار به روز رسانی می شود.


غلامحسین داوود
1394/12/01

بهترین و راحت ترین راه کنترل چشم از نامحرم برای یه مجرد و راه جلوگیری از غیبت و دروغ؟؟؟ با تشکر

[دیدن مطلب]

سلام علیکم

در این زمینه می توانید به کتب زیر که در سایت ما موجود است مراجعه نمائید

اخلاق در قر آن جلد1

http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=3&lid=0&catid=30387&mid=61766

اخلاق در قرآن جلد2

http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=3&lid=0&catid=30387&mid=61767

اخلاق در قرآن جلد3

http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=3&lid=0&catid=30387&mid=61768

مشکلات جنسی جوانان

http://makarem.ir/main.aspx?Reader=1&lid=0&pid=61760&catid=30386


مهدی
1394/11/07

سلام دوباره باتشکر از شما لطفا نسخه مطالعه هم قرار بدید این اندازه و چینش برای مطالعه توی کامپتیوتر اصلا مناسب نیست.

[دیدن مطلب]

سلام علیکم؛

با تشکر از توجه شما،

می توانید نسخه متنی را در آدرس زیر مطالعه نمایید:

http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=40&lid=0&mid=390133&catid=0


مری
1394/09/15

سلام من مرجع تقلید ندارم میخوام یکی منو راهنمایی کنه چیکار باید بکنم

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

این کار بسیار ساده است، شما می توانید یکی از مراجع مشهور را که از سایرین عالم تر* است را به عنوان مرجع تقلید خود انتخاب نموده و از این به بعد وظایف دینی خود را طبق نظر ایشان انجام دهید.

و در صورتی که مدتها از زمان بلوغ شما گذشته و تا کنون مرجعی انتخاب نکرده اید وظيفه شما اين است که اکنون مطابق آنچه در بالا نوشته ايم مرجع تقليدي انتخاب کنند سپس اعمال گذشته خود را با فتواي مرجع فعلي خود تطبيق دهند، آنچه مخالف فتواي اوست براي مرجعشان بنويسند تا حکم آنرا بيان کند.

*مساله 5ـ «مجتهد» و «اعلم» را از سه راه مى توان شناخت:
اوّل: این که خود انسان اهل علم باشد و بتواند مجتهد و اعلم را بشناسد.
دوم: این که دو نفر عادل از اهل علم به او خبر دهند، به شرط این که دو نفر عالم دیگر برخلاف گفته آنها شهادت ندهند.
سوم: این که آنچنان در میان اهل علم و محافل علمى مشهور باشد که انسان یقین پیدا کند او اعلم است.


سمیرا عرفاتی
1394/09/09

با سلام تشکر فراوان از متن خوبتون حداقل باعث شد من با تحقیقی ک انجام دادم ولطف خدا سمت بازاریابی از نوع شبکه ای نرم اما دوستانم ک مشغول به کار هستن میگن اگه کارمون حرام بود دولت شرکت تعطیل میکرد و مراجع در رسانه ها اعلام میکردن سوالم اینه کشور ما اسمش جمهوری اسلامیه پس چرا این شرکت ها آزادانه فعالیت میکنند مگه کارشون حرام نیست پس چرا دولت اسلامی ما و حتی مراجع محترم تقلید اقدامی نمیکنند

[دیدن مطلب]

سلام علیکم؛

تنها در صورتي که بازاريابي به صورت شبکه اي و زير مجموعه اي نباشد و سود حاصله فقط به بازارياب اول تعلق گيرد اشکالي ندارد و غير آن، اشکال دارد. البته ممکن است در طرح هاي جديد، بعضي از اشکالات اين کار برطرف شده باشد ولي هنوز اشکال اصلي که استفاده بازارياب هاي بالواسطه مي باشد و نوعي اکل مال به باطل است وجود دارد. و ما بارها این مطلب را به مسئولین متذکر شده ایم.


رضا مهندسی
1394/09/07

باعرض سلام تمام فعالیت های بازاریابی به صورت مجموعه ای ادامه می یابد پس تمام پورسانت ها از طریق بازاریابی شبکه ای حرام است ! سئوال من این است اگر این شرکت ها مجوز از وزارت صنعت و معدن و مجلس شورای اسلامی دارند پس چرا کسی جلوی اینها را نمیگیرد ، ولی من از هرکسی که سئوال میکنم میگن مراجع تقلید قبل ازاینکه مجلس تایید کنه حکم به حرام بودن پورسانت های سطحی راداده اند ولی باوجود اینکه مجلس تایید کرده باز فعالیت دراین شرکت ها حرام است ؟

[دیدن مطلب]

سلام علیکم؛

تنها در صورتي که بازاريابي به صورت شبکه اي و زير مجموعه اي نباشد و سود حاصله فقط به بازارياب اول تعلق گيرد اشکالي ندارد و غير آن، اشکال دارد. البته ممکن است در طرح هاي جديد، بعضي از اشکالات اين کار برطرف شده باشد ولي هنوز اشکال اصلي که استفاده بازارياب هاي بالواسطه مي باشد و نوعي اکل مال به باطل است وجود دارد. و ما بارها این مطلب را به مسئولین متذکر شده ایم.


خالد آذربادگان
1394/09/06

سلام علیکم و رحمه الله و برکاتە احتراما به استحضار عالی میرسانم که اینجانب یکی از روحانیون سنی قریب ۲۵سال است در راستای پاسداری از ارزشهای انقلاب اسلامی خدمت می نمایم و کتاب حضرت فاطمه(س) به روایت اهل سنت را به رشته تحریر دراورده و وصیت نامه حضرت امام (ره) را به زبان کردی ترجمه نمود لذا باتوجه به تحقیقات و پژوهشی که در خصوص مذاهب انجام داده قصد دارم به مذهب بر حق اهل تشیع مشرف شوم خواهشمند است راهنمایی و موافقت فرمایید ـ

[دیدن مطلب]

سلام علیکم

ضمن تبریک به شما و تشکر از دقت نظرتان به اطلاع می رساند در این مورد می تواند از طریق امام جمعه محترم محل خود مقدمات کار را فراهم نمائید.

ما نیز با تمام وجود آمادگی داریم شما را در راه کسب معارف اهل بیت علیهم السلام یاری نمائیم.


یی
1394/09/03

سلام چرا نرم افزارهاتون قابل انتقال به کارت حافظه نیست ، این امکان رو فعال کنید.

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

این امکان وجود دارد.

همیشه موفق باشید


رضوی
1394/08/23

با سلام بنده از متن فوق متوجه نشدم امکان استفاده از اینترنت پرسرعت را در حال حاضر داریم یا خیر؟لطفا اگر ممکن است به روشنی پاسخ دهید.

[دیدن مطلب]

سلام علیکم؛

استفاده مشروع از اینترنت پر سرعت مانعی ندارد.


الف
1394/08/17

واقعا من نمیفهم این چه جوابی است.این جور باشد دفتر نقاشی هم اشکال دارد چون من میتوانم در ان عکس مبتذل بکشم!!!!

[دیدن مطلب]

سلام علیکم؛

بهتر است قبل از انتقاد متن، نظرات و پاسخ ها را مطالعه نمائید.


1394/08/16

با سلام و عرض ادب بنده از طرفداران حضرتعالی هستم و همیشه از شما حمایت کرده ام ولی توقع نداشتم شما با موضوع برجام اینگونه برخورد نمایید اگر آقایون بر خلاف نامه مقام معظم رهبری عمل کردند ، فقط پیروز میدان دشمنان ما هستند چون ما راه بازگشت نداریم به این دلیل که وقتی آب سنگین با بتون پر شد و سانتریفیوژها جمع اوری گردید و مواد غنی شده را به خارج منتقل کردیم ، چگونه میخواهیم راه بدون بازگشت را برگردیم ؟ طبق فرمایش مقام معطم رهبری دشمن ما بد عهد است و این به ما ثابت شده شاید هم حضرتعالی اعتقادی به بینش و سخنان ایشان ندارید بسیجی جانباز محمد

[دیدن مطلب]

سلام علیکم،

لطفا این مطلب را مطالعه نمایید:

از سوی دفتر معظّم له منتشر شد:

پاسخ آیت الله العظمی مکارم شیرازی مد ظله العالی به استفتائی درباره اجرای برجام

اگر در اجرای برجام اشکالی وجود داشت و یا شرایط نه گانه مقام معظم رهبری مدظله العالی رعایت نشده بود، شما و دیگران می توانید از مجریان برجام توضیح بخواهید و اگر توضیح آنان قانع کننده نبود از طرق قانونی دنبال نمایید

http://makarem.ir/main.aspx?typeinfo=4&lid=0&mid=358874&catid=6410


تعداد صفحات : 3