معظم له در دیدار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
معظم له در دیدار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح
معظم له در دیدار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح

معظم له در دیدار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح:

تقویت بنیه دفاعی و نظامی کشور مبنای قرآنی دارد / متوسل شدن دشمن به تروریست ها و انجام حرکات مذبوحانه ذلیلانه ترین راه است

قرآن کریم تصریح می کند «و اعدوا لهم ما استطعتم من قوة و من رباط الخیل ترهبون به عدو الله و عدوکم» این آیه شریفه به ما نشان می دهد که باید روز به روز به لحاظ دفاعی و نظامی آمادگی خود را بالا ببریم و تجهیزات خود را به روز کنیم تا دشمن از حمله به ما بترسد

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و هیات همراه، بر لزوم درک و شناخت شرایط حساس و خاص کشور تاکید و تصریح کردند: باید شرایط سخت کشور را توأم با امیدواری دادن به مردم به درستی تبیین کنیم و در عین حال بدانیم که راه برگشتی نداریم.

ایشان مذاکره با دشمنان را بی فایده توصیف و تصریح کردند: آنها یک روز، هسته ای را بهانه می کنند، روز دیگر دم از حقوق بشر می زنند و روزی دیگر نیز موضوع فلسطین و اسرائیل را پیش خواهند کشید.

معظم له با بیان این که باید بدانیم بهانه جویی های دشمنان تمامی ندارد، اظهارداشتند: تعجب می کنیم از کسانی که در گوشه و کنار از مذاکره دم می زنند، اما به این واقعیات توجه ندارند که آنها هر روز موضوع جدیدی را بهانه می کنند و خواسته هایشان نیز تمامی ندارد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تنها راه در برابر دشمنان را مقاومت و پایداری دانسته و افزودند: قرآن کریم تصریح می کند «و اعدوا لهم ما استطعتم من قوة و من رباط الخیل ترهبون به عدو الله و عدوکم» این آیه شریفه به ما نشان می دهد که باید روز به روز به لحاظ دفاعی و نظامی آمادگی خود را بالا ببریم و تجهیزات خود را به روز کنیم تا دشمن از حمله به ما بترسد.

ایشان خاطرنشان ساختند: به دلیل همین اقتدار و توانمندی ما است که دشمنان امروز گزینه نظامی را فراموش کرده اند، متوسل شدن دشمنان به تروریست ها و انجام حرکات مذبوحانه همچون حادثه اخیر در سیستان و بلوچستان ذلیلانه ترین راه است.

معظم له با تاکید بر این که ما هم باید قوی شویم و هم اقتدار خود را به رخ دشمنان بکشانیم، اظهار داشتند: ما دنبال حمله به هیچ کشوری نیستم، جنگ طلب و توسعه طلب هم نیستیم اما برای حفظ و دفاع از خود این تجهیزات و بیش از آن را لازم داریم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی حفظ اقتدار دفاعی و نظامی را دارای منشا قرآنی و روایی دانسته و در این باره توصیه های مهمی خطاب به مسؤولان ستاد کل نیروهای مسلح ارائه کردند.

ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن جنایت تروریست ها در سیستان و بلوچستان و ابراز تاسف از شهادت شماری از پاسداران، بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی و نیز کاهش تلفات تاکید کردند.

معظم له بر لزوم اطلاع رسانی دستاوردها و فعالیت های نیروهای مسلح تاکید کرد و فرمودند: این خبر رسانی باعث می شود که هم مردم امیدوار شوند و هم حساب کار دست دشمنان بیاید.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان برای موفقیت نیروهای مسلح کشور در دفاع از امنیت و اقتدار کشور دعا کردند.

 

تاریخ انتشار: « 1397/11/30 »
75 تعداد بازدیدکنندگان: 1397/12/05 تاریخ انتشار: MB حجم: 2:30 مدت زمان:
فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 75