معظم له در دیدار با دکتر سقائیان نژاد شهردار قم

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

صفحه کاربران ویژه - خروج
ورود کاربران ورود کاربران

ورود به حساب کاربری

کلمه امنیتی:

نام کاربری:

کلمه عبور:

برای استفاده از امکانات پایگاه ثبت نام کنید .
مرتب سازی بر اساس
 
معظم له در دیدار با دکتر سقائیان نژاد شهردار قم
معظم له در دیدار با دکتر سقائیان نژاد شهردار قم

معظم له در دیدار با دکتر سقائیان نژاد شهردار قم:

سیل اخیر کشور باید یک درس عبرتی برای مسؤولان باشد| توجه ویژه به مسأله فرهنگی شهر مقدس قم شود

متأسفانه گاهی دولت به حوزه های علمیه و مسائل فرهنگی حساسیت لازم را نشان نمی دهد در حالیکه باید به این نکته توجه داشت که این مملکت اگر دارای عظمت و عزت در جهان است به خاطر مسائل فرهنگی و اسلامی است

حضرت آیت الله مکارم‌شیرازی در دیدار با دکتر سقائیان نژاد شهردار قم و معاونان به مسأله سیل اخیر در کشور اشاره کردند و گفتند: مسؤولان نباید مسأله سیل را تمام شده بدانند بلکه باید آن را یک درس عبرتی برای حل بحران های آینده دانست.

ايشان افزودند: کارها و فعالیت های خوبی در شهرداری قم صورت می گیرد ولی متاسفانه اطلاع رسانی خوبی نمی شود و بسیاری از مردم از اقدامات صورت گرفته بی خبر هستند.

حضرت آیت الله العظمي مکارم شیرازی مناسبت نیمه شعبان را فرصت خوب برای جامعه دینی دانستند و گفتند: وجود مسجد مقدس جمکران در کل ایران بی نظیر است که این مسجد از ویژگی خاصی برخوردار است؛ از ظرفیت نیمه شعبان در مباحث فرهنگی و دینی باید به خوبی استفاده کرد چرا که برای نیمه شعبان هر چقدر کار شود باز جا دارد.

ايشان خاطر نشان کردند: شهرداری و نهادهای مربوط در نیمه شعبان باید آمادگی لازم برای پذیرایی و خدمت به زائران مسجد مقدس جمکران را داشته باشند تا با خاطره خوبی از قم بروند.

معظم له به سیلاب های اخیر در کشور اشاره کردند و گفتند: نباید از روی مساله سیل به راحتی گذشت و گفت تمام شد بلکه سیلاب های اخیر گلستان، لرستان و خوزستان باید یک درس عبرتی برای مسؤولان باشد که به مناطق و معابر آسیب پذیر رسیدگی کنند و پیش بینی های لازم برای سیلاب های گسترده صورت گیرد و باید بالاترین ریسک را در حوادث در نظر گرفت تا چنین حوادثی تکرار نشود.

ايشان یادآور شدند: ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ها یک معضل بزرگ در کشور شده است که باید هر چه سریعتر جلوی این ساخت و ساز ها گرفته شود تا در آینده با مشکلات بیشتر روبرو نشد.

معظم له در ادامه به اهمیت پرداختن به مسائل فرهنگی در شهر مقدس قم اشاره کردند و گفتند: نگاه عموم مردم به شهرمقدس قم قبل از مسأله نظافت و زیباسازی، مسأله فرهنگی و دینی شهر مقدس قم است؛ شهرداری قم باید به مسائل فرهنگی و دینی خیلی توجه و تاکید داشته باشند.

حضرت آیت الله العظمي مکارم‌شیرازی خاطر نشان کردند: شهر مقدس قم امکانات و ظرفیت خوبی جهت ترویج مسائل فرهنگی و دینی و خدمات تفریحی مردم دارد که باید از آن با برنامه ریزی و مدیریت دقیق استفاده کرد.

ايشان در پایان به ضرورت توجه به حوزه های علمیه و مسائل دینی از سوی دولتمردان اشاره کردند و گفتند: متأسفانه گاهی دولت به حوزه های علمیه و مسائل فرهنگی حساسیت لازم را نشان نمی دهد در حالیکه باید به این نکته توجه داشت که این مملکت اگر دارای عظمت و عزت در جهان است به خاطر مسائل فرهنگی و اسلامی است.

 

تاریخ انتشار: « 1398/01/27 »
53 تعداد بازدیدکنندگان: 1398/02/02 تاریخ انتشار: MB حجم: 2:30 مدت زمان:
فهرست نظرات
*متن
*کد امنیتی http://makarem.ir
تعداد بازدیدکنندگان : 53