دولت نباید خودش را تضعیف کند

دولت نباید خودش را تضعیف کند


‌ ‌ هر چند روز مشاهده می کنیم رئیس دفتر رئیس جمهور سخنان ناموزونی می گوید که مایه تنش در جامعه و در رسانه ها می شود کاری که در شرایط کنونی به مصلحت نظام و  کشور نیست‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بعد از نماز ظهر و عصر امروز در جمع هزاران نمازگزار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در آخر سخنان خود در مورد اهمیت ماه مبارک رمضان و اینکه ماه خودسازی، محبت، رسیدگی به نیازمندان است گفتند در اینجا می خواهم نصیحتی به رئیس محترم جمهوری کنم و آن اینکه در شرایط فعلی که دشمن خارجی پیوسته ما را تهدید می کند باید جبهه داخلی ما آرام باشد و تضعیف دولت در این شرایط نه به نفع نظام است و نه به نفع کشور، ولی متأسفانه گاه وابستگان دولت خودشان اقدام به تضعیف دولت می کنند.

ایشان سپس افزودند: هر چند روز مشاهده می کنیم رئیس دفتر رئیس جمهور سخنان ناموزونی می گوید که مایه تنش در جامعه و در رسانه ها می شود کاری که در شرایط کنونی به مصلحت نظام و  کشور نیست. رئیس جمهور نیز هنگامی که می خواهد از وی دفاع کند به جای اینکه کمکی به او بنماید، محبوبیت خود را آشکارا در میان افراد ارزشی کم می کند.

معظم له تأکید فرمودند: اگر رئیس محترم جمهور بنا به هر دلیلی نمی تواند با مسئول دفتر خود خداحافظی کند لااقل وی را دعوت به سکوت نماید تا در حال حاضر مواضع خود را در برابر تهدید دشمن حفظ کنیم. ما نباید چشممان را به روی واقعیات ببندیم و آثار منفی چنین سخنانی را انکار کنیم و موقعیت خود را در برابر دشمن تضعیف نماییم.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به گلایه های مردم نسبت به گرانی مخصوصاً در مواد غذایی و اجاره بها بر ضرورت برنامه ریزی مسئولان جهت حل این مشکل تأکید کردند.

معظم له ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به همه هم میهنان و مسلمین جهان تأکید کردند: این ماه ماه انس با قرآن کریم است ولی نباید تنها به قرائت قناعت کرد بلکه باید با تدبر به معنای مفاهیم آن پی برد و به آن جامه عمل پوشاند.

 

برچسب ها :
captcha