غدیر مهم‌ترین موضوع تاریخ اسلام است

غدیر مهم‌ترین موضوع تاریخ اسلام است


برخی معاندین برای خدشه دار کردن غدیر تلاش های بسیاری کردند، حتی برخی گفتند حادثه غدیر را شیعیان ساختند؛ در حالی که کتب اهل سنت نیز مملو از روایات غدیر است‌

حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در سالروز عید سعید غدیر خم، در مراسم پیاده‌روی عاشقان ولایت در قم حضور پیدا کردند.

ایشان در حاشیه این مراسم که با حضور گسترده و پرشور اقشار مختلف مردمی از حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) تا مسجد مقدس جمکران برگزار شد، در گفت وگویی کوتاه با خبرنگاران، عید سعید غدیر را به عموم مردم تبریک گفتند.

معظم له پیاده روی عاشقان اهل بیت(علیهم السلام) در سالروز عید سعید غدیر را اقدام و ابتکاری مبارک توصیف و خاطرنشان فرمودند: این قبیل برنامه‌ها باید هر سال تکرار شود تا مسأله غدیر برای نسل‌های امروز و آینده به درستی تبیین شود.

ایشان با بیان این که عید غدیر مهم‌ترین موضوع تاریخ اسلام است، بر لزوم تبیین معارف غدیر تاکید کرده و فرمودند: واقعه غدیر پس از بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله) مهم‌ترین حادثه تاریخ اسلام است و اگر مسکوت بماند به دست فراموشی سپرده می‌شود.

معظم له واقعه غدیر را مورد تایید اهل سنت دانسته و گفتند: برخی معاندین برای خدشه دار کردن غدیر تلاش های بسیاری کردند، حتی برخی گفتند حادثه غدیر را شیعیان ساختند؛ در حالی که کتب اهل سنت نیز مملو از روایات غدیر است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان گفتند: امیدواریم خداوند متعال همه ما را در سایه این عید مقدس از عاشقان مکتب امیرمومنان علی(علیه السلام) قرار دهد.

captcha