داعش محصول مکتب وهابیت تکفیری است/ دلارهای نفتی و حمایت آمریکا وهابیت را سرپا نگه داشته است

داعش محصول مکتب وهابیت تکفیری است/ دلارهای نفتی و حمایت آمریکا وهابیت را سرپا نگه داشته است


باید مسلمانان را بیدار کرد که اینها تنها دشمن شیعه و پیروان اهل بیت(ع) نیستند. محصول وهابیت داعش بود که خطری برای کل بشریت است‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار با اعضای مجمع فعالان نقد وهابیت که در مدرسه امام سجاد(ع) برگزار شد، با بیان این که حوزه در برابر خطر وهابیت تکفیری بیدار است، گفتند: خوشبختانه مراکز متعددی نیز در این زمینه فعال شده اند، منتهی نکته مهم هم اندیشی، تعامل و همکاری این مراکز و نهادها با یکدیگر است.

ایشان با تاکید بر این که خطر وهابیت تکفیری تنها منحصر به شیعه نیست، اظهار داشتند: باید مسلمانان را بیدار کرد که اینها تنها دشمن شیعه و پیروان اهل بیت(ع) نیستند. محصول وهابیت داعش بود که خطری برای کل بشریت است.

ایشان تاکید کردند: با توجه به این که امروز حقایق برای بسیاری از مردم جهان روشن شده، مبارزه با این تفکر نیز نسبت به سابق آسان تر شده است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی خطاب به اعضای مجمع فعالان نقد وهابیت گفتند: در این حرکت ارزشمندی که شما متکفل آن هستید از ملل و مذاهب مختلف با شما همکاری می کنند و این برگ برنده ای است که باید به خوبی از آن بهره برداری کرد.

معظم له عالمان وهابیت تکفیری را به لحاظ علمی در سطح بسیار پایینی دانستند و با نقل خاطره ای از بحث خود با برخی از علمای وهابیت، گفتند: ما در مدینه در این خصوص با آنها بحث کردیم و هیچ یک از مباحث مطرح شده را نتوانستند پاسخ دهند.

ایشان با اشاره به شیوه وهابیت تکفیری در استدلال های خود به روش گزینشی از آیات قرآن کریم، خاطرنشان کردند: وهابیت تنها به آیاتی تمسک می کنند که مطابق اهداف و امیال شان باشد، و مابقی آیات را کنار می گذارند.

معظم له با اشاره به ادعای بیهوده و بی اساس وهابیت مبنی بر اعتقاد شیعه به تحریف قرآن، اظهار داشتند: عدم تحریف قرآن در تفاسیر و کتب ما بسیار پر رنگ است، هرچه استدلال می کنیم و پاسخ سؤالات شان را می دهیم بازهم لجاجت می کنند و بر ادعاهای باطل خود اصرار می ورزند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که پایان عمر وهابیت نزدیک است، افزودند: اگر دلارهای نفتی و حمایت آمریکا نبود تابحال اینها محو و نابود شده بودند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی وظیفه علما را مرزبانی از دین و اعتقادات مردم و حراست از کیان مکتب اهل بیت(ع) دانسته و فرمودند: وهابیت با سرهم کردن دروغ می خواهند اذهان و افکار را نسبت به شیعیان و پیروان اهل بیت(ع) مشوش کنند و باید در این خصوص کاملا هوشیار بود.

ایشان بر لزوم هم افزایی و تجمیع امکانات و نیروها در این مبارزه مقدس فرهنگی و علمی تاکید و تصریح کردند: اگر فعالیت مراکز دخیل در این امر به صورت جزیره ای باشد نه تنها ثمره ای عاید نخواهد شد بلکه سرمایه ها و نیروها به هدر خواهد رفت و بعضا تعارضاتی ایجاد خواهد شد.

معظم له مبارزه فرهنگی با تکفیری ها را مقدم بر مبارزه نظامی دانستند و اظهار داشتند: اگر اندیشه تکفیر به چالش کشیده شود، مبارزه نظامی و فیزیکی نیز با آنها بسیار آسان تر خواهد بود، البته تکفیری ها امروز در عرصه های مختلف دچار ضعف شدید هستند.

معظم له در پایان ضمن دعا برای اعضای مجمع فعالان نقد وهابیت، تشکیل این مجمع را به فال نیک گرفتند و اظهار داشتند: دست به دست هم دهید تا ثمره کار و فعالیت شما پرثمرتر باشد، جلسات هم اندیشی و تعامل را جدی بگیرید.

captcha