واردات بی رویه و قاچاق، تولید داخلی را فلج کرده است

واردات بی رویه و قاچاق، تولید داخلی را فلج کرده است


مفاسد و قاچاق در کشور کم نیست، عده ای تا می توانند اجناس را به صورت قاچاق وارد می کنند و معلوم نیست به کجا متکی هستند‌

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رییس سازمان بازرسی کل کشور، فعالیت این سازمان را مصداق امر به معروف و نهی از منکر دانست و توصیه هایی مهم خطاب به مسؤولان این سازمان ارائه کردند.

ایشان با تاکید بر لزوم جدی گرفتن امر نظارت و بازرسی در کشور خاطرنشان کردند: علی رغم سخت گیری های دستگاه قضا و بازرسی هایی که می شود، مفاسد و قاچاق در کشور کم نیست، عده ای تا می توانند اجناس را به صورت قاچاق وارد می کنند و معلوم نیست به کجا متکی هستند.

ایشان با تاکید بر این که قاچاق کمر تولید داخل را می شکند و واحدهای تولیدی و کارخانجات را فلج می کند، فرمودند: یکی دیگر از مشکلاتی که تولید کنندگان کشور را زمین گیر کرده، بحث واردات بی رویه است. عده ای منافع خودشان را در واردات بی رویه می بیننند، اینها باید بدانند که در حقیقت با این کار تولید داخلی کشور را زمین گیر کرده اند.

ایشان با اشاره به رد صلاحیت حدود 90 نفر از نمایندگان کنونی مجلس به دلائل مختلف از جمله مسائل مالی، این مساله را تعجب برانگیز توصیف و تاکید کردند: اینها مسائلی است که مردم درباره آن فکر می کنند و نظر می دهند، لذا باید به گونه ای برخورد شود که مردم بیش از پیش امیدوار شوند.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم جدیت و اهتمام بیشتر مسؤولان مخصوصا رئیس محترم دستگاه قضا برای حل مشکلات اقتصادی تاکید و خاطرنشان کردند: تا زمانی که مسائل اقتصادی حل نشود مشکلات نیز حل نخواهد شد.

ایشان افزودند: ما با وجود این که در تحریم هستیم اما بحمدالله امکانات و توانمندی های بسیاری در کشور داریم که می توانیم با مدیریت صحیح روی پای خودمان بایستیم؛ به شرط این که فسادی نباشد و اقتصادمان را سامان ببخشیم.

معظم له با تاکید بر این که امر به معروف و نهی از منکر شجاعت می خواهد و اگر شجاعت نباشد دچار مشکل خواهیم شد اظهار داشتند: حضرت امام و رهبر بزرگوار انقلاب با تکیه بر همین روحیه شجاعت و با اخلاص و تدبیری که داشتند توانستند در برابر دشمنان بایستند.

ایشان با تاکید بر لزوم توجه به علت ها به جای رسیدگی به معلول، تاکید کردند: امیدواریم با تلاش های جناب آقای رئیسی و شما و همکاران تان در سازمان بازرسی بتوانید به صورت جدی در این زمینه اقدام کنید و سرچشمه ها را در نظر داشته باشید و گام های مؤثری را بردارید، چراکه تنها مبارزه با معلول کافی نیست.

امیدواریم در تلاش های خود در سایۀ لطف خداوند موفق باشید.

captcha