دیدار مسؤولین شبکه العالم با معظم له

دیدار مسؤولین شبکه العالم با معظم له


آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی پنج‌شنبه در دیدار مسئولین شبکه العالم فرمودند: ایران کشوری قدرتمند است و رسانه‌ها باید پیام قدرت ایران را به جهانیان برسانند.‌

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار مسؤولین شبکة العالم قم با بیان ویژگی‌ها و کارکرد رسانه‌ها در جهان امروز فرمودند: هر چه در مسایل رسانه‌ای سرمایه‌گذاری کنیم، ضرر نمی‌کنیم زیرا باعث صرفه‌جویی و خنثی شدن توطئه‌ها می‌شود.
ایشان ایران را کشوری قدرتمند ارزیابی کردند و فرمودند: همان گونه که ایران یک کشور قدرتمند است، رسانه‌های ما هم باید قدرتمند باشند و پیام این قدرت را به تمام عالم برسانند.

معظم له انتخابات ریاست‌جمهوری ایران را آغاز یک دوران تازه برای جمهوری اسلامی عنوان کردند و افزوردند: همه احزاب و گروه‌ها باید خود را با این شرایط تطبیق دهند، در غیر این صورت عقب خواهند ماند.
ایشان در ادامه نقش شبکه العالم را در جهان بسیار مهم دانستند و با ذکر مواردی، به کارگیری علم روز و فن انتشار خبر بدون متهم شدن به جانبداری را مورد تأکید قرار دادند.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به فرقه وهابیت در جهان اسلام، عملکرد آنها را موجب بد‌نام شدن چهره اسلام در جهان ارزیابی کردند و خاطر نشان ساختند: طالبان و القاعده با اعمال خود نشان دادند که نه به شیعه و نه به سنی رحم نمی‌کنند. غربی‌ها هم برای بد‌نام کردن چهره اسلام آنها را تبلیغ می‌کنند.
ایشان ادامه داد‌اند: خوشبختانه وهابیت به دوگروه تقسیم شده‌اند و علمای بزرگ آنها به طرف اعتدال حرکت کرده‌اند، یک بیانیه‌ای هم با امضاء بیست نفر از علمای آنها منتشر شد. و در آن آمده است که اسلام اجازه نمی‌دهد کسی را تکفیر کنید و او را بکشید و تأکید کرده‌اند آنچه عده‌ای انجام می‌دهند اسلامی نیست و به حساب اسلام نگذارید.

برچسب ها :
captcha